Борусия не прости на Тотнъм и в реванша (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) не прости на Тотнъм и в реванша от осминафиналите на турнира Лига Европа и го победи с 2:1 на "Уайт Харт Лейн" в Лондон, за да продължи към финалната осморка на втория по сила европейски клубен турнир с общ резултат 5:1 от двата мача. В герой за гостите в днешния двубой се превърна Пиер-Емерик Обамеянг, който отбеляза и двата гола за своя отбор. Той бе точен в 25-ата и 71-ата минута, за да обезсмисли напълно сблъсъка между "шпорите" и неговия състав.

Голмайсторът на Борусия (Дортмунд) даде обезсърчителен за Тотнъм аванс на своя отбор още в средата на първото полувреме. Африканецът се разписа с невероятен изстрел извън наказателното поле в 25-ата минута, за да направи общия резултат 4:0 в полза на германския клуб. Той получи топката на повече от 20 метра от голлинията и с мощен диагонален удар с десния крак я прати в левия ъгъл зад Лорис за 0:1.

Отново Обамеянг в 71-ата минута удвои аванса на гостите от Германия след прекрасна контраатака. Той се озова сам срещу вратаря на гостите и с плътен удар го преодоля, макар французинът да опита да се намеси и да изби топката, но просто я прати в ъгъла на мрежата си. Тези голове дадоха възможност на треньора на германците Томас Тухел да извърши редица промени в състава си и да даде почивка на звезди като Марко Ройс, който бе заменен от 17-годишния хърватски талант Кристиан Пулишич.

Все пак Сон Хюн-Мин върна едно попадение за домакините от Лондон, възползвайки се от груба грешка на Невен Суботич в центъра на защитата на Борусия. Сърбинът не прецени колко силно да върне една топка към вратаря си Роман Вайденфелер и по този начин изведе Сон сам срещу вратаря, а след това за корееца не бе проблем да го преодолее за 1:2.

Въпреки това всичко в мача отдавна бе приключило и двата отбора гледаха повече към мачовете от Бундеслигата и Висшата лига през уикенда, тъй като са в борбата за златните медали в своите вътрешни шампионати. Огромната разлига обаче бе в това, че Дортмунд утре ще очаква и жребия за 1/4-финалите в Лига Европа, докато за Тотнъм остава само "английския" фронт.

ТОТНЪМ - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:2
0:1 Обамеянг (24)
0:2 Обамеянг (71)
1:2 Хюн-Мин (74)

Тотнъм (4-3-3): Юго Лорис, Киърън Трипиър, Тоби Алдервейрелд, Кевин Вимер, Бен Дейвис (45-Дани Роуз), Ерик Дайър, Райън Мейсън, Деле Али (70-Том Каръл), Сон Хюн-Мин, Ерик Ламела (74-Джошуа Онома), Насер Шадли

Борусия Дортмунд (4-2-3-1): Роман Вайденфелер, Лукас Пишчек, Невен Суботич, Сократис Папастатопулос (54-Ерик Дурм), Марсел Шмелцер, Гонсало Кастро, Матиас Гинтер, Марко Ройс (60-Кристиан Пулишич), Хенрих Мхитарян (72-Шинджи Кагава), Юлиан Вайгъл, Пиер-Емерик Обамеянг

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ламела, Алдервейрелд (Т); Кастро (Б)

СЪДИЯ: Никола Рицоли (Италия)