Коутиньо класира Ливърпул след битка на "Олд Трафорд" (видео)

Ливърпул се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като стигна до 1:1 при гостуването си на Манчестър Юнайтед и с общ резултат 3:1 продължава напред.

Изключително ценният гол за мърсисайдци дойде в края на първото полувреме. Филип Коутиньо развинти десния бек на "червените дяволи" Варела и по фантастичен начин преодоля Де Хеа. В 32-ата минута Антони Марсиал откри резултата от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Клайн срещу Марсиал. Две минути след попадението Даниел Стъридж удари греда от фаул.

Първото полувреме се превърна в страхотна битка на много високо темпо. Мърсисайдци изглеждаха опасни в предни позиции и опитаха да започнат със самочувствие, но бързо отстъпиха инциативата. Джеймс Милнър, който замени Алберто Морено в състава, играеше като ляв бек и това създаде известни проблеми на гостите. По-големият проблем за Ливърпул обаче бе средата на терена и грешните подавания.

В 18-ата минута центриране на Рохо намери Лингард, който бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. Ударът с глава обаче бе блестящо спасен от Миньоле. Секунди по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле на Ливърпул, което завърши с удар от воле на Мата минал встрани от лявата греда. След първите си положения Юнайтед започна все по-често да застрашава вратата на гостите, а тимът на Клоп да изглежда все по-несигурен. Въпреки това гостите имаха шанс да поведат. Хубав удар на Коутиньо от границата на наказателното поле накара Де Хеа да показва изключителните си качества.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Ливърпул се опита да изнесе топката с подавания. Коутиньо се опита да намери сънародника си Фирмино, но топката не бе достатъчно добра, топката бе открадната и стигна до Марсиал, който преодоля Клайн и бранителят го фаулира, а съдията отсъди дузпа. Марсиал бе точен от бялата точка и даде огромни надежди на "червените дяволи" за пълен обрат. Отговорът на гостите бе удар от фаул на Стъридж. Английският нападател успя да преодолее Де Хеа, но топката се удари в горната греда. В 41-ата минута пък Хендерсън пропусна великолепна възможност. Той бе изведен от Коутиньо сам срещу вратаря на домакините, но стреля над вратата. Неориентирани действия на отбраната на Ливърпул позволи на Фелаини да намери Рохо в малкото наказателно поле, но от малък ъгъл аржентинецът не успя да насочи топката към мрежата.

Когато феновете очакваха край на полувремето, те видяха брилянтно изпълнение от страна на Коутиньо. Бразилецът получи топката отляво, преодоля Варела, навлезе в наказателното поле и се справи с Де Хеа по блестящ начин, пращайки топката удар покрай тялото му в близкия ъгъл.

Мърсисайдци спечелиха с 2:0 на "Анфийлд" в първия мач след голове на Даниел Стъридж от дузпа и Роберто Фирмино. Това бе един от най-добрите мачове на тима на Юрген Клоп от началото на сезона, а безидейната игра на "червените дяволи" предизвика много критики към представянето на играчите на Луис ван Гаал.

След като изпусна Коутиньо десният бек на Юнайтед Варела бе сменен от Ван Гаал на почивката. "Червените дяволи" натиснаха и играта се развиваше в полето на гостите. Ударите към Миньоле обаче бяха рядкост. Блестящи изяви в защита имаше Мамаду Сако, който се справи с всички опасности. На другия полюс бе Клайн. Английският национал продължи и след почивката да изпитва проблеми.

Изнасянето на домакините в предни позиции означаваше пространства за Ливърпул. Отборът на Юрген Клоп обаче не се възползва от тях. Коутиньо на два пъти стреля от добри позиции. Първият удар бе лек и право в ръцете на Де Хеа, а при втория испанският вратар направи поредното си впечатляващо спасяване. Към края мърсисайдци пропуснаха да стигнат и до победата, тъй като създадоха още няколко положения.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:1
1:0 - Марсиал (32-д)
1:1 - Коутиньо (45)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Варела (46 - Валенсия), Смолинг, Блинд, Рохо (62 - Дармиан), Карик (70 - Швайнщайгер), Фелаини, Лингард, Мата, Марсиал, Рашфорд

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Клайн, Ловрен, Сако, Милнър, Джан, Хендерсън (71 - Алън), Лалана, Коутиньо, Фирмино (85 - Бентеке), Стърдидж (68 - Ориги)