Литекс пропусна да разгроми Лудогорец 2

Отборът на Литекс победи с 2:0 Лудогорец 2 в изтеглен мач от 21-ия кръг на "Б" група. Двете попадения вкара Арсенио Нунес, който бе точен в 18-та и в 21-та минута. Португалецът реализира първия гол след удар от около 20 метра. При втория си гол той засече прострелно центриране на Кулма от десния фланг. Преди тези две попадения, в 12-та минута Диого Виана от Литекс 2 пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на гостите. Вратарят на Лудогорец 2 Милан Борян спаси удара на португалеца Виана. В 26-та минута на мача силен удар на Кристиан Малинов срещна гредата.

Така Литекс, воден от Любо Пенев, постигна трети пореден успех и вече е на девето място с актив от 26 точки. Тимът на Галин Иванов пък записа първо поражение за 2016 година в първенството и остана на 11-то място с 24 точки.

Срещата започна изненадващо с опасна ситуация за гостите, от които Александров се отскубна зад защитата, но ударът му мина покрай страничната греда. В 5-та минута Антон Недялков центрира отдясно, Георги Минчев се извиси и засече с глава, но стреля в аут.
В 11-та минута ловчанлии получиха право да изпълнят наказателен удар, след като бранител на разградчани игра с ръка в пенала. От бялата точа Диого Виана би силно, но стражът Милан Борян спаси. Това бе втора поредна пропусната дузпа за оранжевите тази пролет. Срещу Верея неточен бе и Георги Минчев. В 17-та минута Борян изрита лошо топката, домакините. веднага я овладяха и с плътен удар извън наказателното поле Арсенио Нунеш откри резултата. Малко след това сръбският вратар прояви рефлекс и извади нисък удар до гредата на Недялков. В 21-та минута португалска комбинация завърши с центриране на Виана към Нунеш и офанзивният халф от воле вкара атрактивно за 2-0. После Никола Колев опита далечен шут, но нацели левия страничен стълб.
В 30-та минута последва нов пропуск за Литекс. Арсенио засече с глава центриране на Недялков, но би в аут. Голмайсторът на домакините до този момент изтърва още една идентича ситуация в 41-та минута, а малко преди края на полувремето Минчев опита удар с красива задна ножица.

В 51-та минута Недялков направи отличен рейд по фланга и намери Арсенио, но португалецът от изгодна позиция се засуети да бие веднага и опасността пропадна. В 57-та минута Диого центрира прострелно към Минчев, но таранът не съумя да отиграе по най-добрия начин в малката пеналтерия.
В 67-та минута Виана направи ново отлично центриране, но сънародникът му Нунеш не успя да вкара отблизо. Самият Диого опита да изненада Борян от далече, но безуспешно. До края мачът продължи да се играе в половината на гостите, но натискът не доведе до нови попадения.