Пиронкова на 1/4-финал в Сан Антонио след нова убедителна победа

Цветана Пиронкова продължава с впечатляващото си представяне на турнира в Сан Антонио. Най-добрата българска тенисистка надигра Лоурън Дейвис с 6:3, 6:2 и се класира за 1/4-финалите. Цвети няма загубен сет в надпреварата, след като в предишния си мач отвя Кейси Делакуа с 6:1, 6:0. Следващата съперничка на Пиронкова ще е Дона Векич. Двете се срещнаха наскоро в Индиън Уелс и пловдивчанката се наложи с 6:2, 7:5.

Началото беше трудно за Пиронкова, която допусна пробив в четвъртия гейм, но веднага успя на свой ред да спечели подаването на Дейвис. В следващите минути грешките в играта на американката зачестиха и тя видимо се изнерви. Вторият пробив в полза на Пиронкова беше затвърден с гейм на нула и тя спечели първия сет.

Цвети беше по-концентрирана на корта и във втората част. Двете си размениха пробиви в началото, но после Пиронкова дръпна с 3:1 и до края нямаше проблеми.