Отмениха чист гол на Ювентус (снимки)

Германският шампион Байерн (Мюнхен) отново е на четвъртфинал в Шампионската лига след много драматичен обрат с 4:2 от 0:2 срещу Ювентус. Италианците сами изпуснаха победата, след като я държаха в ръцете си до 91-ата минута с попадения на Пол Погба в 6-ата минута и Хуан Куадрадо в 28-ата. Съдията на срещата на "Алианц Арена" Йонас Ериксон обаче направи много сериозна грешка в 22-ата минута, когато при 1:0 за "бианконерите" отмени чист гол на Алваро Мората.

Испанецът се възползва от грешка на Мануел Нойер и прати топката в мрежата, но шведския рефер и неговият помощник отсъдиха несъществуваща засада. Камерите на повторението показаха, че Мората е бил покрит с близо един метър от Йошуа Кимих и попадението трябваше да бъде зачетено.