Симеоне: Не тренираме дузпи, заслугата е на Херман

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне призна, че футболистите му не са тренирали дузпи преди мача с ПСВ, спечелен именно след изпълнение на наказателни удари. Осем играчи на Атлетико вкараха от бялата точка, докато един на ПСВ сгреши, което се оказа фатално за амбициите на холандския тим да продължи напред след двете нулеви ремита в Айндховен и 120 минути игра в Мадрид.

""Щастлив съм, че се класирахме на четвъртфиналите. Зад победната дузпа на Хуанфран стои много свършена тежка работа на много хора, така че чувството е прекрасно. Ще продължим да се борим. Не бяхме тренирали дузпи преди мача, защото не виждах смисъл. Малко прилики има между дузпа на тренировка и такава пред препълнени трибуни и умората от 120 минути игра.

Лично аз предпочитам да побеждаваме в редовното време, както срещу Милан преди два сезона. Сега в две поредни години продължаваме напред след дузпи. Както срещу Байер миналата година, така и тази, изборът и редът на изпълнителите направи помощника ми Херман Бургос. Отново отличен избор.

Беше трудно през миналия сезон, сега също беше тежко, защото ситуацията е такава. Все едно играеш партия шах. Те са много боеспособен и корав съперник. Мачът беше труден. Знаех, че отборът, който допусне грешка, ще отпадне. Това не стана и всичко трябваше да се реши с дузпи.

0:0 винаги е коварен резултат. Можем да поздравим противника, който се представи много добре. Но като цяло мисля, че ние показахме повече желание да спечелим в двата мача", каза Симеоне.