Лидерите в двете зони на аржентинското първенство претърпяха загуби

Лидерът в зона А на аржентинското първенство Росарио Сентрал претърпя първа загуба от началото на сезона, но остава начело с 14 точки. Росарио отстъпи изненадващо с 0:1 при гостуването си на Патронато Парана, който имаше до днес само една победа.

Годой Крус може да измести Росарио от върха в потока, ако днес спечели при гостуването си на Сармиенто Хунин и ще събере 16 точки. Арсенал (Саранди) е на 3-а позиция също с 13 точки след победата си с 2:0 при гостуването на Сан Лоренсо.

Единственото попадение за домакините от Патронато вкара Фернандо Телечя, който се възползва от глупава грешка на защитника на Росарио Алесандро Донати, свалил му топката с глава. Франко Серви и Джовани ло Селсо имаха добри възможности да изравнят, но се провалиха при изстрелите си.

Лидерът в зона Б Ланус също загуби в този кръг, след като трябваше да изтърпи поражение с 1:2 от Расинг като гост. Оскар Ромеро откри резултата за домакините в последната минута на първото полувреме, а в края на мача двата отбора си размениха по един гол. Най-напред Мигел Алмирон изравни в 73-ата, но ветеранът Диего Милито се разписа в 81-ата.

С този успех Расинг има вече 11 точки и се нарежда 6-и в група В, докато Ланус води с 16, а три отбора го следват с по 13- Дефенса и Хустисия, Естудиантес и Атлетико Тукуман.

В група А Колон размаза с 4:1 Ривър Плейт и има 12 точки, докато гостите остават с 8. Те дори откриха резултата в 22-ата минута чрез Емануел Мамана, когато останаха съмнения за засада, но с хеттрик на Алан Руис играчите на Колон обърнаха развоя на срещата.

10 минути след началото на второто полувреме Ривър остана с 10 души при резултат 1:2 заради втори жълт картон Инасио Фернандес, което още повече влоши положението им. Другият супергранд в Аржентина Бока Хуниорс има същите резултати в група Б, а днес приема Унион (Санта Фе) в опит да се придвижи в първата половина на класирането.