Джокович загуби сет срещу квалификант

Сърбинът Новак Джокович победи с 2:6, 6:1, 6:2 американския квалификант Бьорн Фратанджело и се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс с награден фонд 7 милиона долара.

22-годишният Фратанджело, шампион от Откритото първенство на Франция за юноши през 2011 година, поведе с 4:0 гейма на лидера в световната ранглиста Джокович и спечели първия сет, но сърбинът изравни бързо резултата след 6:1 във втората част. Картината не се промени и в последния сет, в който Джокович спечели два поредни пробива и последните пет гейма от мача, за да продължи напред в схемата на турнира.

"Поздравявам Бьорн за страхотния мач, който изигра, а пък аз самият не се чувствах добре на корта. Просто се опитвах да се задържа в мача и да не допускам много грешки. Той пък беше страхотен и заслужи всяка точка, която спечели. Това важи най-вече за първия сет", каза Джокович след двубоя срещу американеца, който е номер 149 в света.

Джокович, който има баланс от 17 победи и само едно поражение през сезона, ще играе в следващия кръг срещу германеца Филип Колшрайбер. Испанецът Рафаел Надал пък ще срещне своя сънародник Фернандо Вердаско, след като победи с 6:2, 2:6, 6:4 Жил Мюлер от Люксембург.

"Филип е много, много труден съперник, особено в подобни метеорологични условия. При такъв вятър трябва да бъдеш концентриран през цялото време, да бъдеш перфектен на ретур и да изчакваш търпеливо своя момент", каза испанецът след срещата.

Надал дочака своя момент при сервис на съперника в последния гейм от мача. Испанецът поведе с 30:0 след два отлични удара с бекхенд, а Мюлер направи двойна грешка за 40:0. Надал върна две точки, но в крайна сметка спечели мача с техничен удар на форхенд, когато Мюлер беше излязъл на мрежата, за да пресече топката.

Другите трима поставени в челната десетка не загубиха дори сет. Японецът Кей Нишикори надви с 6:3, 6:3 Михаил Кукушкин от Казахстан, французинът Жо-Вилфрид Цонга се наложи със 7:5, 6:1 срещу своя сънародник Венсан Мейо, а американецът Джон Иснър победи италианеца Андреас Сепи със 7:6(1), 6:4.