Реал се измъкна от издънка срещу Лас Палмас в края (видео)

Реал Мадрид победи доста трудно Лас Палмас с 2:1 в гостуването си от 29-ия кръг в Примера дивисион. "Белият балет" никак не впечатли с играта си в този мач, като домакините имат пълно право да съжаляват, че не се добраха поне до равенството. Серхио Рамос откри резултата в 24-ата минута, но Вилиан Жозе изравни в 87-ата. Победният гол за гостите пък бе дело на Каземиро в 89-ата минута на мача, като това бе негов първи гол за мадридчани и донесе ценни три точки на своя тим.

Първото полувреме бе доста равностойно, като дори домакините първи можеха да открият резултата. В 9-ата минута Лука Модрич направи сериозна грешка при изнасянето на топката и тя му бе отнета, след което Вилиан Жозе изскочи очи в очи с Кейлор Навас, който с прекрасно спасяване попречи да се стигне до гол.

Реал обаче бързо се окопити и в 11-ата минута Кристиано Роналдо отправи тежък удар от дистанция, който все пак бе отразен от вратаря. В 17-ата минута пък Лас Палмас имаше нов добър шанс за гол и Роке Меса тества Навас от дистанция, като стражът отново показа прекрасен рефлекс.

Реал пак реагира мигновено и в 23-ата минута Роналдо бе изведен зад защитата, но нетипично за него не успя да отбележи сам срещу вратаря. При последвалия корнер обаче топката бе центрирана в наказателното поле, където Серхио Рамос се извиси и с глава откри резултата - 0:1.

И второто полувреме не се различаваше особено от първото и положения имаше и пред двете врати. В 61-ата минута Алваро Арбелоа за малко да си вкара автогол след центриране от фаул, но Навас бе на мястото си. Две минути след това пък Гарет Бейл напредна и стреля, но прати кълбото над вратата. В 65-ата минута обаче домакините направиха поредната си добра атака и Навас направи поредното си важно спасяване след удар на Нили отблизо. В 70-ата минута пък Бейл отправи тежък изстрел отдалеч и не бе далеч от целта.

В 74-ата минута се стигна до една спорна ситуация, като съдията даде двоен удар в наказателното поле на Реал заради игра с ръка на вратаря след върната топка от защитник. Оказа се обаче, че последен с топката е играл футболист на Лас Палмас и това бе грешно решение на съдиите. Домакините така и не се възползваха от ситуацията и ударът бе блокиран.

В 85-ата минута нов страхотен пропуск за "жълто-сините" направи Серхио Араухо, който с глава отблизо стреля над вратата. В 87-ата минута добрата игра на домакините доведе и до изравняване на резултата. Матео Ковачич сгреши в средата на терена, топката бе отнета и подадена към Вилиан Жозе, който технично вкара за 1:1. Радостта на Лас Палмас обаче бе кратка и в 89-ата минута след центриране от корнер Каземиро донесе успеха на Реал за крайното 1:2. В добавеното време на мача пък Серхио Рамос бе изгонен за втори жълт картон.

В крайна сметка Реал измъкна победата и събра актив от 63 точки и остава на 3-ото място в класирането. Лас Палмас пък се намира на 15-ата позиция с 30 точки.