Ман Юнайтед бе на ръба на пропастта, но засега остава в битката за ФА Къп (видео)

Манчестър Юнайтед и Уест Хам ще преиграват сблъсъка си от 1/4-финалите на Купата на Англия, след като не успяха да се победят на "Олд Трафорд", завършвайки 1:1. Димитри Пайе откри резултата в 68-ата минута след изключително изпълнен пряк свободен удар. Антони Марсиал изравни седем минути преди края, а в заключителните секунди Давид де Хеа спаси много опасен удар на Микейл Антонио.

"Червените дяволи" отново не впечатлиха пред собствените си фенове, като първият точен удар на домакините дойде в 57-ата минута. Едва в края те успяха да наложат някакъв натиск, благодарение на който стигнаха до преиграването.

До този момент за полуфиналите се класираха Кристъл Палас, Евертън и Уотфорд.

Луис ван Гаал бе направил три промени в сравнение с тези, които започнаха през седмицата срещу Ливърпул. Майкъл Карик, Джеси Лингард и Андер Ерера бяха титуляри днес. Андрю Каръл и Уинстън Рийд стартираха за "чуковете", които излязоха в доста офанзивна формация на "Олд Трафорд".

Двубоят започна двуостро, като още в петата минута гостите имаха идеална възможност да излязат напред в резултата, след като Каръл изведе добре Еменике, който стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри встрани. В десетата минута и Анрю Каръл засече с глава, но силният му удар не бе точен.

В 18-ата минута Еменике бе оставен сам в наказателното поле и игра с глава, но изстрелът му отблизо бе слаб и Де Хеа спаси без проблем. Това бе второ много чисто положение за Уест Хам. "Червените дяволи" отговориха с пробив на Марсиал, след чието центриране Ерера засече oт въздуха, но топката премина встрани. Испанският халф опита отново късмета си в 27-ата минута, но и този път му липсваше точност. Иначе въпросната атака на Юнайтед бе една от най-добрите за домакините през първата част.

В 57-ата минута Ерера стреля директно от фаул, Рандолф улови без проблеми, но това бе първият точен удар в актива на домакините. Две минути след това Ерера се озова отново на стрелкова позиция, но Рийд се хвърли самопожертвувателно и блокира с крак, след което топката удари ръката му. Мартин Аткинсън обаче не уважи домакинските претенции за дузпа.

В 64-ата минута и гостите претендираха за 11-метров наказателен удар, след като Пайе падна след шпагат на Рохо. Контактът бе минимален, ако го имаше, а сигнал отново не последва. Четири минути след това обаче именно французинът откри резултата със соя специалитет - перфектно изпълнен пряк свободен удар. Де Хеа се разтегли максимално, но нямаше как да стигне до топката - 0:1.

В 83-ата минута Манчестър Юнайтед стигна до изравнително попадение. Ерера центрира отдясно, а Антони Марсиал бе изпуснат на далечната греда и прати топката във вратата на закъснелия Рандолф. Останаха съмения, че вратарят бе изблъскан от Швайнщайгер, но фаул не бе отсъден.

Четири минути преди края Карик имаше възможност да направи обрата пълен след удар от над 20 метра, но топката профуча встрани. В самия край Де Хеа спаси Юнайтед след много коварен шут на Антонио. В 93-ата минута топката се озова във вратата на домакините, но попадението правилно бе отменено заради засада.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УЕСТ ХАМ 1:1