Валенсия загуби и от последния (видео)

Отборът на Леванте надви с 1:0 Валенсия в градско дерби от 29-ия кръг на Примера. Джузепе Роси реализира единствения гол в 65-ата минута и донесе заслужена победа на "гранотас". Тимът на Гари Невил понесе нов тежък удар, този път от последния във временното класиране.

Първото полувреме беше доста динамично и с немалко положения пред двете врати. В 13-ата минута сякаш на шега Софиан Фегули излезе сам срещу Диего Мариньо, но ниският му удар беше отразен от вратаря. В 21-ата Джузепе Роси нацели далечната греда с хубав изстрел по земя. В 25-ата Фегули шутира неточно при нова добра възможност.

В 32-ата Аймен Абденур сбърка и позволи на Дейверсон да излезе сам срещу Алвеш, но стражът хитро затвори вратата си. В 36-ата минута публиката на "Сиутат де Валенсия" поиска втори жълт картон за Даниел Парехо. Всъщност влизането на халфа си беше за картон. Диего Алвеш блесна с две спасявания в края на полувремето. Дейверсон на два пъти пропусна, като в първия случай стреля в тялото на Алвеш, а след това с глава насочи встрани.

Началото на втората част беше по-спокойно. Двата тима чакаха търпеливо своите възможности. Така в 65-ата минута Джузепе Роси се възползва по прекрасен начин след изпълнен тъч и насочи топката в мрежата - 1:0. Нападателят посрещна директно топката от въздуха и я фалцира към обратния ъгъл. Усилията на "прилепите" в края донесоха единствено няколко разбърквания пред Мариньо.

"Синьо-червените" валенсианци остават в дъното на класирането. "Бяло-черните" са в средата на класирането.

Снимка: "Марка"