След срещата на БФС с професионалните клубове

Шиникова с втора титла за сезона

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова спечели титлата на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Амаме (Тунис) с награден фонд 10 хиляди долара. Водачката в схемата Шиникова победи на финала шестата поставена Юлия Грабхер (Австрия) с 6:4, 6:4 за 75 минути. Шиникова преодоля пасив от 0:3 в първия сет, изравни 4:4 след пробив и след нови два гейма поведе в резултата. Във втората част българката взе подаването на съперничката си за 5:3. След това двете си размениха по един пробив за крайното 6:4. Така Шиникова заработи 12 точки за световната ранглиста и 1568 долара.

Българката завоюва 13-ата си титла на сингъл в турнирите на ITF и втора за сезона.

По-късно днес Шиникова и Лина Гьорческа (Македония), поставени под номер 1, ще играят на финала на двойки срещу Юлия Грабхер (Австрия) и Наоми Тотка (Унгария).