Две греди спряха Милан за победата срещу Киево (видео)

Отборите на Киево и Милан завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от 29-ия кръг на италианската Серия "А". След това равенство Милан заема шеста позиция в класирането с 48 точки, на 5 зад петия Фиорентина, който тепърва ще изиграе срещата си от кръга. Киево пък е 10-и с 35 точки.

В 19-ата минута Ненад Сакич - асистентът на наказания за днешния мач наставник на Милан Синиша Михайлович, бе принуден да извърши непланирана смяна. 17-годишният суперталант на вратата на "росонерите" Джанлуиджи Донарума получи удар в главата след сблъсък с противников футболист и не можа да продължи мача. Тийнейджърът бе сменен от 38-годишния ветеран Кристиан Абиати, който малко след това - в 32-ата минута, направи блестящо спасяване и не позволи на Рикардо Меджорини да изведе "летящите магаренца" напред в резултата.

В 74-ата минута гостите от Милано пропиляха златен шанс да грабнат победата. Те уцелиха две греди в рамките на секунди. Първо Иняцио Абате стреля отдясно, стражът Албано Бисари докосна топката и тя се отби от гредата, а при добавката Андреа Бертолачи също удари греда и "росонерите" не успяха да отбележат гол.

Веронци също могат да съжаляват, че двубоят завърши 0:0. В добавеното време Фабрицио Качаторе изпрати топката в мрежата зад Абиати с глава, но попадението бе правилно отменено заради засада.