Торонто победи Маями и заплете битката за върха в Югоизточната дивизия

Демар Дерозън изравни личния си рекорд за сезона с 38 точки при победата на Торонто със 112:104 над отбора на Маями, който е на път да загуби първото място в Югоизточната дивизия на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Хийт все още водят с баланс 38 победи и 28 загуби, но Шарлът са с 37/28, а Атланта - с 37/29.

Дерозън добави десет спечелени борби към личния си актив, а Йонас Валансиунас завърши мача с 20 точки и десет борби. Благодарение на това Раптърс спечелиха във втори пореден сезон серията срещу Маями и ще имат предимство при евентуално равенство след 82 мача. Торонто е лидер в Атлантическата дивизия на Източната конференция с 44/20.

Кемба Уолкър отбеляза 26 точки, 17 от които през второто полувреме, а Шарлът се наложи със 125:109 над Хюстън. Марвин Уилямс добави 25 точки, Джереми Лин завърши с 16, а Ал Джеферсън записа дабъл-дабъл с десет спечелени борби и също толкова асистенции. Хорнетс пък надиграха съперника с 27:8 в началото на последната част, което им позволи да обърнат резултата и да спечелят седми пореден мач в НБА.

В подобна серия се надяват да влязат и баскетболистите на Атланта, които изостават минимално от Маями и Шарлът, заемайки временно шестата плейофна квота на изток. Пол Милсап отбеляза 21 точки за победата с 95:83 над препълнения с контузени играчи отбор на Мемфис, който е втори в Югозападната дивизия след Сан Антонио.

Спърс надвиха с 93:85 Оклахома Сити за 41-та си поредна победа у дома. Кауи Ленърд отбеляза 26 точки за Сан Антонио, който продължава да изостава с три победи от лидера в Западната конференция Голдън Стейт. Уориърс се наложиха със 123:116 над Финикс, след като Стеф Къри отбеляза 15 точки в последната четвъртина и завърши общо с 35.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Далас - Индиана 105:112
Шарлът - Хюстън 125:109
Филаделфия - Детройт 111:125
Торонто - Маями 112:104 след продължение
Милуоки - Ню Орлийнс 103:92
Атланта - Мемфис 95:83
Сан Антонио - Оклахома Сити 93:85
Денвър - Вашингтон 116:100