Розова долина вкара три на Загорец (видео)

Футболистите на Розова долина записаха важна победа с 3:1 над Загорец. Мачът бе от 21-ви кръг на "В" Югоизточна група и бе сред най-важните сблъсъци на сезона в борбата за второто място в групата.

Казанлъчани излязоха пределно мотивирани за битка и победа и още в 14-та минута Емил Рачев отбеляза първото попадение. След гола домакините продължиха да търсят гола, като имаха териториално предимство, а гостите не успяха да създадат сериозни опасности пред вратата на Цветан Тодоров.

Второто полувреме започна с две бързи попадения. В 48-та минута Кристиан Петров с прехвърлящ удар матира стража на Загорец и покачи на 2:0, но минута по-късно новозагорци отбелязаха са 2:1. В 61-та минута отново Емил Рачев сложи точка на спора, след като реализира красиво попадение с глава, като центрирането към голмайстора бе дело на Николай Стоичков. До края и двата отбора играха атакуващ футбол, но до ново попадение не се стигна.

Така с тази среща Розова долина стопи аванса на Загорец, който бе втори с 4 точки преднина, до само една точка. В спора за второто място е и Димитровград, който в момента има равен брой точки с розите, но и мач по-малко.

Розова долина: Цветан Тодоров, Николай Цонков, Петко Георгиев, Милен Христов, Димитър Вакавлиев, Иван Цанков / 63-Боян Нейчев/, Григор Георгиев /57 – Пламен Колев/, Николай Стоичков, Кристиан Петров, Емил Рачев, Атанас Апостолов /77-Диан Димов/.

В следващите два кръга розите имат гостувания на Левски/Карлово/ и Сливен.