Атлетико запази дистанцията с лидера Барселона (видео)

Отборът на Атлетико победи с 3:0 у дома Депортиво Ла Коруня в среща от 29-ия кръг и запази дистанцията с лидера в класирането Барселона и третия Реал Мадрид. "Дюшекчиите" събраха 67 точки и са на осем зад Барселона, както и на седем пред "белия балет", който е и с мач по-малко.

Резултатът на "Висенте Калдерон" беше открит в средата на първото полувреме, когато Саул се разписа с глава след скоростна атака, завършила с центриране на Филипе Луис, което прехвърли отбраната на галисийците.

Антоан Гризман удвои след час игра, след като засече центриране от корнер. Гостите също имаха момент минути след това, но топката беше изчистена пред голлинията след изстрел на Федерико Картабия.

В 83-ата минута Атлетико уби интригата в мача. Анхел Корея оформи крайното 3:0, след като бе изведен зад отбраната на съперника от Габи и успя да прокара топката край вратаря на Депортиво Херман Лукс.