Рилски спортист се разправи със Спартак

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа категорична победа в двубой от програмата на XXI кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с 97:73.

Най-резултатен за победителите беше Тристан Кери – 22 точки, Франк Търнър добави 13 точки, а Антъни Гуджино се отличи с „дабъл-дабъл“ – 12 точки и 10 борби.

Димитър Маринчешки записа „дабъл-дабъл“ за плевенчани – 27 точки и 10 борби, а Самуел Франсис добави 19 точки.

Възпитаниците на Росен Барчовски поведоха в мача още от първия съдийски сигнал, като след само десет минути игра Рилски спортист имаха комфортен аванс от 15 точки – 31:16.

В началото на втория период баскетболистите на Спартак се съвзеха от тежкия старт на мача и благодарение на Титов, Маринчешки и Франсис, плевенчани намалиха изоставането си до десет точки – 29:39, но в оставащите 5:29 минути до почивката играчите на Рилецо отново вдигнаха оборотите и стигнаха до най-голямата разлика в своя полза от началото – 56:34.

Самоковци поддържаха комфортната си преднина до средата на третата част, след което домакините буквално спряха да играят, а Спартак чакаше само това. Последва убийствена серия за възпитаниците на Александър Дяковски, които стопиха разликата до само девет точки – 60:69, но в заключителните десет минути играчите на Рилски спортист се събудиха и възстановиха голямата си преднина, която стигна до 24 точки за 97:73.

Рилски спортист – Спартак 97:73 (31:16; 25:18; 13:26; 28:13)

Рилски спортист: Търнър 13, Георгиев 8, Гуджино 12, Бозов 9, Петрос 10 (Иванов 10, Бързаков, Стоянов 5, Кери 22, Милов, Тодоров 5, Киров 3)

Спартак: Секулов 7, Величкович 7, Георгиев, Савич 11, Маринчешки 27 (Пенков, Николов, Груев, Титов 2, Франсис 19)