Литекс с нова драма в "Б" група - играч на "оранжевите" бе и голмайстор, и вратар

Драматичните мачове на Литекс в "Б" група продължиха и днес. Ловчанлии надделяха с 2:1 над Спартак (Плевен) като гост, но това стана по доста атрактивен начин.

През първата част футболистите на Любо Пенев надиграха домакините, но на два пъти Иван Горанов и веднъж Кирил Десподов пропуснаха да реализират. Това стори Густаво Кулма в 33-ата минута, когато вкара с изстрел от ъгъла на малкото наказателно поле.

След почивката Спартак заигра по-добре, но в 70-ата минута Литекс вкара втори гол. В 70-ата минута Теодор Михайлов игра с ръка и Иван Горанов покачи на 2:0 след точно отсъдена дузпа.

Само пет минути по-късно плевенчани върнаха един гол след гол от дузпа на Григор Долапчиев. Нападателят се откъсна сам срещу Евгени Александров, който го фаулира и реферът Петър Кирилов посочи бялата точка. За нарушението пък стражът на оранжевите получи директен червен картон.

Любо Пенев обаче бе извършил трите смени и на вратата застана голмайсторът Иван Горанов, който не успя да спаси шута на Долапчиев.

До края на срещата, която бе изгледана от националния селекционер Ивайло Петев, Спартак се изнесе в по-предни позиции, а пред резервата Кристиян Кирилов се откриха две добри възможности за изравнително попадение, но и в двата случая той не уцели топката.

Така Литекс удържа крехката си преднина с човек по-малко и постигна втора поредна победа в "Б" група, след която ловчанлии се измъкнаха от зоната на изпадащите.

В предишните два кръга футболистите на Любо Пенев отново получиха сериозен отпор от противниците си.  Първо Литекс не успяха да спечели срещу Пирин в Разлог, а седмица по-късно надигра като домакин Верея с 1:0 след гол в 94-ата минута.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН)- ЛИТЕКС 1:2

0:1 Густаво Кулма 33
0:2 Иван Горанов 70 д.
1:2 Г.Долапчиев 78 д.

Спартак Пл: Д.Пантев, Ст.Георгиев, Т.Михайлов, Ил.Гаров, Д.Атанасов, Б.Дяков (68-В.Иванов), Н.Мицански, И.Иванов, Д.Васев (60-Дангуров), Т.Тодоров, Г.Долапчиев (88-Кр.Иванов)

Литекс: Евгени Александров, Антон Недялков, Рафа Перез, Александър Цветков, Иван Горанов, Кристиян Малинов, Никола Колев(74- Красимир Станоев), Арсенио Нунеш, Диого Виана (62-Румен Руменов), Густаво Кулма, Кирил Десподов (46-Милчо Ангелов)