Вход / Регистрирай се

Гледай на живо

Мондиал 2026: Южна Африка - Канада

Отбор по хокей на трева участва под друго име на държавното заради федерацията

Отбор по хокей на трева участва под друго име на държавното заради федерацията

Мъжкият отбор Славия 2005 е принуден да играе под името Стик (Генерал Тошево) в Държавното първенство по хокей на трева, което се провежда в курортен комплекс Камчия. "Белите" събраха състав и продължават да развиват спортна дейност, след като спечелиха три дела срещу Българската федерация по хокей на трева.

През февруари 2011 година хокейната централа извади Славия от участие в първенствата на България. Столичани бяха един от най-силните отбори у нас преди да бъдат отстранени от шампионата.

През последните няколко години Славия 2005 спечели общо три дела в съда срещу БФХТ, но за момента централата не изпълнява влезлите в сила съдебни решения.

Участници в Държавното първенство в Камчия са: НСА, Академик, МГУ, Локомотив (София), Крам Комплекс, Стик (Генерал Тошево), Св. Климент, Тракия (Пловдив) и Бяла.

Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Още от Други спортове

Виж всички