Нова симфония на "Камп Ноу" (видео + галерия)

Отборът на Барселона продължава да поразява безмилостно своите съперници и разби с убедителното 6:0 Хетафе в мач от 29-ия кръг на Примера, игран пред 87 533 зрители на "Камп Ноу". Автогол на Хуан Родригес (8) и попадения на Мунир Ел Хадади (20), Неймар (32 и 51), Лионел Меси (41) и Арда Туран озвучиха "синьо-червения" триумф. Най-добрият футболист в света пропиля дузпа в 11-ата минута и с този пропуск "лос кулес" събраха цели 8 неточни удара от бялата точка в Примера и общо 10 във всички турнири през сезона. С успеха Барса продължи серията си без загуба на 37 срещи и временно увеличи преднината на върха в шампионата - 11 точки пред Атлетико Мадрид и 15 пред Реал Мадрид.

Барса - Хетафе - 6:0 Звездният атакуващ тризъбец беше непълен, тъй като Луис Суарес остана на скамейката за сметка на Мунир Ел Хадади. Уругваецът е само на картон от наказание и Луис Енрике му даде почивка. Неймар се завърна след санкция като основен партньор на Лионел Меси. Сержи Роберто действаше в ролята на опорен полузащитник, а Алейш Видал и Арда Туран също получиха възможност за изява. Фран Ескриба заложи на 4-2-3-1, а зад централния нападател Стефан Шчепович разположи Педро Леон, Вандерсон и Карим Йода.

Барса - Хетафе Каталунците започнаха спокойно и търпеливо разиграваха топка. При първата си опасна атака в осмата минута кълбото влезе в мрежата на гостите. Меси хитро изведе Жорди Алба, който центрира остро и Хуан Родригес засече с крак в собствената си врата - 1:0. Само две минути по-късно "лос блаугранас" получиха 15-ата си дузпа в Ла Лига, след като Емилиано Веласкес попречи непозволено на Неймар.
Висенте Гуаита отрази ниския удар на Меси от бялата точка. За първи път в историята на испанския шампионат един отбор е пропуснал цели осем дузпи в Примера в рамките на един сезон.

Барса - Хетафе - 6:0 В 16-ата минута Жерард Пике закъсня при контраатака на кастилския тим, но съдията Перес Монтеро прецени, че няма нарушение въпреки острото влизане без топка. В 20-ата Андрес Иниеста видя Меси в наказателното поле, който асистира на Мунир, като младият нападател отбеляза с плонж - 2:0. В 25-ата арбитърът сметна, че не е удачно да даде втора дузпа на "синьо-червените", въпреки че Педро Леон ритна Неймар, след като бразилецът се разходи между куп футболисти на Хета.

Барса - Хетафе В 31-ата напречната греда спаси мадридчани след удар на включилия се Пике. Само минутка по-късно Сержи Роберто изнесе топката, Лео даде ново страхотно подаване и Неймар с първото докосване я завъртя с обратния ъгъл за класическа голова преднина. В 40-ата Алба и Неймар връхлетяха върху топката, след което тя се отклони от напречната греда. В крайна сметка страничният рефер вдигна флаг за засада. В 41-ата Меси реализира четвърти гол след силен изстрел от дъгата, който хвана неподготвен вратаря Гуаита. Момчетата на Ескриба така и не изградиха завършена атака през цялото първо полувреме.

Барса - Хетафе - 6:0 И след почивката фиестата в "синьо-червено" продължи. В 51-ата минута Меси изведе брилянтно Неймар, който фронтално срещу вратаря отбеляза с лекота. Това беше трета асистенция за Ла Пулга в тази среща. В 57-ата резултатът набъбна застрашително на 6:0. След изпълнен корнер Пике не съумя да овладее за себе си, но топката пък се получи много удобна за Арда Туран, който се разписа със задна ножица, насочвайки в близкия ъгъл.

Барса - Хетафе - 6:0 Луис Енрике направи три смени в средата на втората част, пускайки в игра дебютанта Сержи Сампер, Томас Вермален и Марк Бартра. Луис Суарес така и не се появи в игра. Интересно ще е да видим дали уругваецът ще играе при гостуването на Виляреал или ще бъде пазен за дуела с Реал Мадрид. В края на срещата Гуаита спаси с крак нов опасен удар на Неймар. Гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" отправиха два нелоши удара в последната четвъртина на двубоя.

Барса - Хетафе - 6:0 Следващото препятствие пред Барселона е в сряда вечер, когато на "Камп Ноу" пристига Арсенал. Каталунците имат преднина от 2:0 преди реванша. След това са дуелите с Виляреал и Реал Мадрид, които окончателно могат да решат интригата за титлата в Примера.