Трагичен вратар развали дебюта на Нико Ковач (видео)

Три грешки на вратаря Лукас Храдецки костваха загубата на Айнтрахт (Франкфурт) с 0:3 при гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) в първия мач на новия треньор на тима Нико Ковач. Досега през сезона финландецът беше един от малкото футболисти от отбора на ниво, но днес той провали усилията на своите съотборници. Така Айнтрахт беше застигнат от първия отбор под чертата Хофенхайм и изпадането е още по-близо. До края на шампионата остават 8 кръга.

В 36-ата минута Храдецки боксира топката в краката на Ларс Щиндъл, който веднага я изстреля в мрежата му. В 53-ата минута стражът се опита да изчисти топката пред наказателното си поле, но тя стигна у Рафаел, който почти от центъра я изпрати в опразнената врата за 2:0. В 79-ата минута пък Храдецки се остави да получи попадение в близкия си ъгъл, след като Махмуд Дахуд се озова едно на едно с него. Отделно веднъж той не прецени добре и подаде на Рафаел с ръка, но бразилецът беше фаулиран, преди да вкара пак.

Победата позволи на Борусия да изпревари Шалке 04 и да заеме четвъртото място - само на един успех разстояние от третия Херта (Берлин). След седмица Гладбах гостува в Гелзенкирхен в директен сблъсък.

Нико Ковач подреди своите в нова формация, като изненадата беше Марко Фабиан, който беше поставен на върха на атаката, а Харис Сеферович трябваше да материализира бързината си на крилото. Борусия пак заложи на постройка с трима централни защитници.

Като цяло първото полувреме беше скучно с изключение на две ситуации. В 29-ата минута Рафаел изведе Щиндъл сам срещу вратаря, но Храдецки спаси шута. В 36-ата минута обаче Щиндъл се реваншира, отбелязвайки за 1:0.

Вторият гаф на вратаря на Айнтрахт в 53-ата минута наклони везните в полза на домакините. Единствената възможност пред гостите дойде в 78-ата минута, когато Сеферович удари греда. Секунди по-късно обаче се стигна до попадението на Дахуд и всичко беше ясно.

Шансът на Айнтрахт да се надигне е след седмица при домакинството на последния в класирането Хановер 96.