Безгрешен Лудогорец (видео)

Отборът на Лудогорец продължи победната си серия по пътя към титлата. В мач от 25-ия кръг на "А" група българският шампион се наложи с 3:1 над Славия. По този начин "орлите" водят с 15 точки пред Левски преди утрешния двубой на "сините" с Пирин. Точни за разградчани бяха Кафу (37), Вандерсон (44) и Моци (64д.), а за "белите" се разписа Муканза (75).

Преди тази среща "белите" не бяха допускали гол в своята врата цели шест мача.

В началните минути на срещата гостите бяха по-добрият тим, но пропуснаха да отбележат. В 7-ата минута Балджийски нацели левия стълб.

"Орлите", които стартираха доста отпуснато, постепенно изравниха играта и в 16-ата минута създадоха първото си голово положение. Марселиньо изведе с едно докосване Джонатан Кафу по дясното крило, който намери Андрей Препелица. Румънецът обаче се забави и не успя да отправи удар от чиста позиция.

В 30-ата минута Борислав Балджийски пропусна сам срещу вратаря. Сердеров изведе отлично своя съотборник, който пое топката и шутира право във Владислав Стоянов, който излезе напред и скъси ъгъла.

До края на първата част българският шампион доминираше и успя да реализира два гола.

Първото попадение бе дело на Кафу в 37-ата минута. Крилото напредна през центъра и отнесе на скорост Пиргов, след което отблизо не остави шанс на Георги Петков.

В 44-ата минута Вандерсон удвои. Витиня отне и изведе бразилеца под ъгъл сам срещу Петков, който майсторски копна кълбото, което за втори път спря в мрежата на гостите.

През втората част възпитаниците на Георги Дерменджиев успяха да отбележат трети гол.

В 64-ата минута Козмин Моци донесе комфортен аванс за своя отбор. Румънецът се разписа за 3:0 от дузпа за нарушение срещу Вандерсон.

В 75-ата минута Муканза вкара отблизо и намали на 3:1, след асистенция на Йомов. В минутите до края срещата се доиграваше. Лудогорец допусна няколко разбърквания в наказателното поле, които в крайна сметка не донесоха кой знае какви главоболия на стража Стоянов.

Влезлият като резерва Жуниор Кишада пък успя да опъне мрежата, но радостта му бе помрачена, тъй като страничният съдия вдигна флага за засада. Бразилецът изкочи зад защитата на гостите, но преди това Марселиньо, който му асистира, бе в засада.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:1