Монтана се прочу с пропуски, Марто Камбуров герой в мочурището (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Монтана на "Огоста". Единственото попадение в мача падна след изстрел на голмайстора на "смърфовете" Мартин Камбуров в 50-ата минута. В края домакините сътвориха рядко виждани пропуски. Успехът е първи за тима от Пловдив под ръководството на бившия национал Илиан Илиев. Срещата се игра на много лош терен - разкалян и осеян с множество локви. Футболистите на Монтана бяха водени от помощника на Емил Велев Дилян Иванов, а Кокала, който изтърпява наказание, следеше нещата от трибуните.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в шестата минута. Стефан Велев центрира отдясно, а Камбуров посрещна топката с глава, но ударът му бе отбит от защитник на домакините. Последваха много скучни минути, като положенията пред вратарите се губеха някъде в калта по игрището. В 28-ата минута Иван Стоянов "избухна" в наказателното поле на Локомотив. Бившият нападател на ЦСКА и Лудогорец получи пас от над 30 метра, който овладя по много техничен начин, освобождавайки се от защитата на "смърфовете". Вместо да прати топката в мрежата обаче Стоянов пробва технично да прехвърли стража Ясин Ел Харуби и сгреши.

Това даде начало на лек натиск на Монтана, довел до няколко по-опасни разбърквания в наказателното поле на гостите. При едно от тях в 37-ата минута Ел Харуби цамбурна някъде около точката на дузпата, но не се намери никой от "сините" да порази целта. Малко след това Камбуров имаше възможност да тества Христо Иванов от фаул. Вместо това обаче четирикратният голмайстор на "А" група прати топката почти в язовир "Огоста". В последната минута на първата част Велев се оказа на голова позиция, но техничният му изстрел мина покрай вратата. Скоро след това бившият халф на Левски опита за втори път мерника си, а в заключителните секунди Мартин Райнов пропусна да накаже стража на домакините от 4-5 метра.

Малко след подновяването на играта резултатът бе открит. В 49-ата минута край стадиона в Монтана мина пътническият влак. С него дойде и попадението. Мартин Камбуров получи подаване отдясно, откъсна се от Георги Ангелов и с шут в близкия ъгъл направи 1:0. Топката мина под плонжа на вратаря, който не се намеси добре в случая и може да бъде винен за гола. Това бе попадение №6 през сезона за голаджията на пловдивчани. Минута по-късно капитанът на Локо бе близо до втори гол, но би слабо и Иванов улови. В 72-ата минута в игра за гостите се появи Веселин Марчев, който след секунди се оказа на голова позиция. Нападателят обаче не успя да мушне кълбото във вратата от непосредствена близост.

В 84-ата минута Монтана сътвори пропуска на кръга, а може би и на полусезона. Сергей Георгиев изведе отлично Петър Атанасов зад защитата на Локомотив. Нападателят преодоля вратаря Ел Харуби, но изуми всички зрители и себе си, когато от границата на вратарското поле стреля покрай вратата в аут. Домакините натиснаха максимално - при шут от фаул топката опита да избие няколко зъба на стража на пловдивчани, а след това Сергей Георгиев влезе в ролята на колегата си Атанасов и би покрай рамката от чиста позиция. Това дойде в повече на Емил Велев, който се хвана за главата на трибуните.

Така трите точки отпътуваха за Пловдив, а Монтана продължава да се гърчи на последното място в елитната ни група.