Волеро с нова драматична загуба в плейофите, но с шансове за F4 на ШЛ

Швейцарският волейболен отбор Волеро (Цюрих), където играят българските националки Добриана Рабаджиева и Петя Баракова, допусна нова драматична загуба в плейофите на Шампионската лига, но все пак запази шансове за класиране на "Файнъл Фор"-а. Волейболистките на Волеро отстъпиха като гости на турския гранд Вакъфбанк (Истанбул) с 2:3 (23:25, 23:25, 25:22, 25:23, 13:15) в първи мач от Плейофи 6, игран тази вечер пред близо 3000 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Въпреки поражението Волеро запази реални шансове за класиране за финалната четворка на най-силния европейски клубен турнир при победа с 3:0 или 3:1 в реванша. При успех с 3:2 за швейцарския тим, пък ще се играе т.нар. "златен" гейм. Срещата-реванш е на 24 март (четвъртък) от 21,00 часа българско време в Цюрих.

Двете българки бяха в групата на Волеро за срещата, но Петя Баракова така и не се появи в игра. Доби Рабаджиева пък игра цял мач и реализира скромните 8 точки (38% ефективност в атака, 60% позитивно и 37% перфектно посрещане). Най-резултатни за Волеро станаха украинката Олеся Рихлюк (4 блока и 43% ефективност в атака) и американката Фолюк Акинрадево (2 блока, 2 аса и 59% ефективност в атака) съответно с 22 и 20 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха. За тима на Вакъфбанк холандската националка Лонеке Шльоетес заби 26 точки (1 блок, 3 аса и 43% ефективност в атака), а сръбкинята Милена Рашич добави още 22 точки (6 блока!!!, 4 аса и 67% ефективност в атака) за победата.