Блан: Показахме голяма класа

Треньорът на Пари Сен Жермен Лоран Блан бе във възторг от победата с 2:1 над Челси в реванша на "Стамфорд Бридж", която подпечата продължаването на неговия тим на 1/4-финал в Шампионската лига. Наставникът заяви, че отборът му е показал голяма класа и заслужено се класира напред в турнира.

"Показахме голяма класа и бяхме много ефективни в атака. За нас бе голямо предизвикателство да дойдем тук и да победим. Мислех, че тази година може да ни е по-трудно. Ние контролирахме събитията на терена и за втори път се класираме тук. Това показва прогресът, който ПСЖ прави в Европа. За да продължим напред ще ни трябва и малко късмет, но и не само това. Важни са детайлите, а първият от тях е жребият за 1/4-финала. В един момент се прибрахме в защита и това не бе добър знак. На полувремето казах на играчите, че ако продължават в същия дух, ще върнат Челси в мача. Те веднага промениха играта си през втората част и отбелязахме гол. Затова съм щастлив. Бяхме на ниво във всяко едно отношение", смята Блан.