Найденова и Костова започнаха с победи в Мексико

Българките Елица Костова и Александрина Найденова започнаха с победи на турнира по тенис на твърди кортове в зала в мексиканския град Пуебла с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 7 националка за "Фед Къп" Костова елиминира трудно квалификантката Ингрид Нийл (САЩ) с 5:7, 6:4, 6:3 след малко повече от два часа игра. Българката загуби първия сет след решаващ пробив в 12-ия, но във втората част тя взе ранен аванс от 3:1 и го запази, за да изравни резултата. В третия сет Костова дръпна с 4:1 и стигна до крайния успех. Така тя ще играе за място на четвъртфиналите срещу друга квалификантка Армони Тан (Франция).

Найденова пък се справи на старта с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Алексия Коутиньо Кастиьо със 7:6(2), 6:1 за 80 минути. Българката навакса пасив от 2:4 гейма в първия сет, който спечели с тайбрек, а във втория нямаше особени проблеми. Тя ще срещне във втория кръг "щастливата губеща" от квалификациите Евгения Левашова (Русия). Двете българки вече заработиха по 8 точки за световната ранглиста и по 392 долара.

В схемата на двойки Найденова и Ребека Срамкова (Словакия) достигнаха до четвъртфиналите, след като се справиха с поставените под номер 2 Елена Богдан (Румъния) и Катерина Крамперова (Чехия) с 4:6, 6:0, 11-9.