Реал Мадрид отново укроти Рома (видео + галерия)

Рекордьорът по трофеи в Шампионската лига Реал Мадрид се класира за 1/4-финалите в турнира след нова победа с 2:0 над Рома. На "Сантиаго Бернабеу" Кристиано Роналдо (64) и Хамес Родригес (68) отбелязаха за "белите", които продължават напред с общ резултат 4:0. Срещата беше изпъстрена с голови възможности и пропуски.

Зинедин Зидан избра състав без типичен централен нападател, залагайки в атака на Хамес Родригес, Гарет Бейл и Кристиано Роналдо, като португалецът най-често действаше на върха. Данило измести Даниел Карвахал като десен бек, а Лука Модрич и Марсело се завърнаха след травми. Един Джеко поведе нападението на римляните, подкрепян от Мохамед Салах, Диего Пероти и Стефан Ел Шаарауи.

Срещата започна много динамично. Момчетата на Лучано Спалети се настаниха дълбоко в половината на "лос меренгес", затруднявайки изнасянето на топката. Първата добра възможност се появи в петата минута, когато Флоренци центрира много опасно, а Джеко остана под топката. В осмата Бейл проби отляво, върна назад, където Марсело изпревари Роналдо и стреля ниско покрай близката греда. Минута по-късно Тони Кроос шутира от 24 метра - Войчеш Шчесни имаше време да плонжира и улови.

В 11-ата Роналдо шутира от фал - покрай целта. В 14-ата Салах блесна със забележителен рейд по дясното крило, топката стигна до Джеко, който сам срещу Кейлор Навас стреля до близката греда в аут. В 21-ата Лука Модрич опита късмета си с далечен изстрел и не беше далеч да изненада Шчесни, който с мъка изби. В 28-ата съдията сбърка и не отсъди нарушение срещу Данило, последва светкавична контра, а Салах се озова сам срещу Навас, ала не успя да излъже стража, насочвайки в аут.

В 31-ата Кристиано отправи мощен удар - Шчесни съумя да избие. Три минути по-късно Бейл изведе прецизно Кристиано, който обаче не преодоля излезлия напред Шчесни. В 40-ата и Каземиро нанесе удар от 15 метра - в ръцете на вратаря. В 42-ата Салах стреля без забавяне по земя след интересен пас в наказателното поле - Навас се справи.

Втората част стартира с натиск на мадридчани. В 48-ата минута Хамес се измъкна от засадата, но центрирането към Роналдо не беше точно. В 50-ата Марсело се задържа с топка в наказателното поле, Хамес стреля, а Шчесни изби. При последвалата атака Салах получи кристална възможност за гол - на 10 метра от голлинията сам срещу Навас стреля до гредата в аут. В 56-ата Флоренци отправи шут, който беше предугаден от костариканския страж. Минута по-късно Манолас беше оставен сам при корнера, ала стреля в краката на предвидливо излезния Навас.

Между 64-ата и 68-ата домакините набързо успокоиха публиката с две попадения. Първо резервата Лукас Васкес центрира чудесна топка към Роналдо, който изпревари Манолас и от пет метра наказа Шчесни - 1:0 и 13-и гол на португалеца в ШЛ през този сезон. В 68-ата "седмицата" на Реал изведе Хамес Родригес, а колумбиецът търкулна топката между краката на вратаря за 2:0.

В 70-ата Роналдо изтърва страхотна възможност за нов гол. И той не повярва как не прати топката в мрежата от осем метра след насочване към далечния ъгъл. В 88-ата Кейлор Навас успя да запази мрежата си суха с помощта и на гредата: Салах центрира отдясно, а Пероти стреля в дясната гредата, след което топката се удари в тялото на вратаря. В крайна сметка Реал взе своето с нов успех от 2:0.