Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Изненада: Лейкърс шамаросаха шампионите (видео)

Лос Анджелис Лейкърс записаха една от най-изненадващите побед през настоящия редовен сезон на НБА. “Езерняците”, които се представят трагично в последната година на Коби Брайънт в професионалния баскетбол шамаросаха шампионите от Голдън Стейт Уориърс, печелейки със 112:95 у дома в “Стейпълс Сентър”. Така Лейкърс нанесоха шесто поражение на съседите си от щата Калифорния, които вече са с баланс 55-6, а при гостуването в Ел Ей едно от най-силните им оръжия - стрелбата от тройката бе далеч от зададения до момента през годината стандарт. Статистиците пък веднага изкараха интересен факт на бял свят - победата на Ел Ей е ще влезе в историята заради разликата в спечелените мачове и балансите на двата тима. Лейкърс са спечелили едва 19% от двубоите си този сезон срещу 91.7% за Голдън Стейт.

Уориърс вкараха 4 тройки от 30 опита (13.3%), като Клей Томпсън не успя нито веднъж в стрелбите си от дистанция (0/8), а Стеф Къри също бе неубедителен (1/10).
Треньорът на Голдън Стейт Стив Кър изрази мнение, че загубата е напълно заслужена и че няма как играчите му да спечелят, когато топката не влиза в коша, а също и когато не показват необходимите енергия и желание в защитната фаза на играта.
За сметка на това младата гардова двойка на домакините в лицето на ДиАнджело Ръсел и Джордан Кларксън преливаше както от енергия, така и от желание за доказване. Ръсел вкара 21 точки, отне 4 топки и направи 5 асистенции, докато Кларксън завърши като най-резултатен в двубоя с 25 точки (4/6 от тройката).
Резервите на Байрън Скот също се представиха на добро ниво, реализирайки общо 40 точки. Бразилският ветеран Марселиньо Уертас записа един от най-силните си мачове откакто смени Барселона с НБА и направи 9 асистенции, към които прибави 10 точки. Брендън Бас и Ник Йънг вкараха по 13 точки, а Джулиъс Рандъл се отчете с 12 точки и 14 борби за 30 минути като титуляр. Коби Брайънт игра 24 минути и вкара 12 точки при стрелба 4/14 от игра и 4/4 от наказателната линия. Легендарният №24 обаче изгледа заключителните 12 минути от пейката, давайки насоки на младоците и давайки почивка на проблемното си дясно рамо.
Стеф Къри отново бе най-резултатен за Голдън Стейт с 18 точки, а като оставим на заден план осемте пропуска от тройката, звездата на гостите вкара 7/12 стрелби за 2 точки и 5/5 наказателни удари, придружени от 6 борби, 4 асистенции и 4 грешки. Лидерът на шампионите каза, че подобни неща се случват и че голяма част от пропуските на гостите са били добри стрелби, които просто не са попаднали в целта.
Клей Томпсън вкара 15 точки, а Дреймънд Грийн запълни статистиката си с 9 точки, 10 борби, 9 асистенции, 7 грешки и 1 блокиран изстрел.
С тази победа Лейкърс прекъснаха серия от седем поредни успеха на Голдън Стейт. Тимът от Ел Ей има баланс 13-51, а последното поражение на Уориърс преди визитата в “Стейпълс Сентър” бе разгром с 32 точки разлика от Портлънд на 19 февруари.
“Да, такива неща се случват. Но просто не трябва да допускаме това да се случи отново”, бе краткият коментар на Дреймънд Грийн след мача.
“Свършихме си работата много добре, изпълнихме треньорските нареждания и отделихме внимание на всеки един детайл. За тези млади момчета е много важно да виждат, че има резултати. Зачповат да израстват все повече и да си имат доверие. Конкретно от тази гледна точка това бе много голям мач за нас”, заяви Коби Брайънт, за когото това бе последен двубой срещу този съперник.