Интер се върна в битката за топ 3, Чочев с пропуск на "Сан Сиро"

Интер победи Палермо с 3:1 в последния двубой от 28-ия кръг на Серия А и ожесточи борбата за третото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига. Палермо пък е на другия полюс, като се намира само на точка от зоната на изпадащите.

Големият въпрос преди мача беше кое лице ще покажат "нерадзурите" - това на отбора, развинтил "Старата госпожа" с 3:0 в 1/2-финала-реванш за Купата на Италия, или на тима, който се свлече от първото до петото място за малко повече от месец.

Домакините поеха инициативата от самото начало и откриха резултата още в 11-ата минута. Тогава Адем Ляич се "разходи" с топката пред наказателното поле, намери си подходяща позиция и със силн удар по земя направи стража Сорентино безпомощен. В 15-ата минута българският национал Ивайло Чочев пропиля много добър шанс да се разпише за Палермо. Той получи топката на границата на наказателното поле, но се засуети и тя му бе отнета.

В 23-ата минута Мауро Икарди удвои аванса на домакините. Любопитното е, че само минута преди това аржентинецът се превиваше на терена със съмнения за сътресение след сблъсък с играч на Палермо.

В самия край на полувремето Палермо се върна в мача чрез Франко Васкес, който намали на 1:2 и върна надеждите на тима от Сицилия да си тръгне с нещо от Милано.

Те обаче бяха сломени в 54-ата минута от Иван Перишич, който се разписа след плонж с глава, материализирайки центриране на Мауро Икарди отдясно на вратата. До края на срещата не се стигна до нови попадения и така "нерадзурите" се върнаха в борбата за третото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига. Интер има 51 точки, само  2 по-малко от Фиорентина.