Скромна изява на Майнц 05 след геройството в Мюнхен (видео)

Няколко дни след знаменития си успех над Байерн (Мюнхен) на "Алианц Арена" отборът на Майнц 05 не показа същата ефикасност и завърши 0:0 у дома срещу новака Дармщат 98 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят изобилстваше от остри влизания, за което спомогна и силният дъжд. Италианският защитник на "05" Джулио Донати не успя да сдържи нервите си и в 57-ата минута получи директен червен картон, след като ритна без топка Сандро Вагнер.

И двата тима имаха по няколко добри положения, от които можеха да стигнат до победен гол. Вратарите Кристиан Матениа и Лорис Кариус обаче успяха да не допуснат голове, с което съперниците взеха по една точка. Пабло де Бласис беше най-близо до попадение за Майнц в 64-ата минута, а Марио Вранчич и Вагнер обстрелваха на другата врата.

С тази точка съставът на Мартин Шмит успя да задмине Борусия (Мьонхенгладбах) и вече е пети в класирането, докато "лилиите" от Дармщат 98 продължават битката за оставане в елита, като са само на 2 точки от опасната зона.