Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Десетима от Бетис повали Гранада (видео)

Отборът на Бетис надделя с 2:0 над гостуващия Гранада в мач от 28-ия кръг на Примера. Попаденията паднаха в края на мача - в 84-ата минута и 95-ата минута. Баломпие играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко. В края на двубоя съдията сгреши и показа червен картон на вратаря на "червените", след което падна и вторият гол.

Първото полувреме беше отегчително с оглед малкото интересни моменти пред вратите. Ударите бяха неточни и в повечето случаи дори не застрашиха вратарите. Дани Себайос в 35-ата минута и Хорхе Молина в 45-ата се доближаха най-много с неточните си изстрели.

В 52-ата минута Хуан Мануел Варгас беше изгонен за грубо влизане в гръб на Рубен Рочина. Гостите от "Лос Карменес" не се възползваха от кадровите си предиство и така и не посегнаха към гол с по-опасно положение пред Антонио Адан. В 84-ата минута Алфред Н'Диайе отбеляза с глава след корнер. В добавеното време на мача съдията Иглесиас Вийянуева показа червен картон на вратаря Андрес Фернандес за игра с ръка извън наказателното поле.

Повторенията показаха, че стражът не играе с ръка, а с гърди и изгонването му не е справедливо. Поради извършените три смени се наложи на вратата да застане защитникът Кристиано Бираги. От прекия свободен удар Рубен Кастро насочи в десния долен ъгъл и вкара за крайното 2:0.

Снимка: "Марка"