Гредите и брилянтно изпълнение на Нелсън не позволиха на Берое да изпревари Левски (видео)

Берое не успя да измести Левски от второто място в класирането на "А" група, след като завърши 1:1 с Ботев (Пловдив) като домакин.

Канарчетата откриха резултата след брилянтен самостоятелен пробив на Нелсън през първата част, но след почивката Георги Андонов изравни. Заралии обаче трябва далеч повече да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като на два пъти нацелиха гредите.

Гостите от Пловдив първи създадоха напрежение пред противниковата врата, когато Грегъри Нелсън надбяга Сърмов и върна по земя към Божидар Васев, но след кратко меле отбраната на домакините изчисти топката.

Постепенно домакините наложиха превъзходство и в 28-ата минута бяха близо да открият резултата. Спас Делев изведе великолепно Иса, който стреля от малък ъгъл, топката мина между краката на Голас, отби се в лявата греда, продължи да се разхожда около голлинията и в крайна сметка бранител на гостите я изчисти.

Секунди по-късно Елиаш засече с глава центриране от корнер, но за късмет на пловдивчани изстрелът профуча покрай лявата греда.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Нелсън осъществи брилянтен самостоятелен пробив, чрез който преодоля двама бранители в зелено, излезе очи в очи с Макенджиев и вкара с техничен удар по земя в долния десен ъгъл.

Заралии обаче оспориха попадението, тъй като при поемането на топката холандецът я спря с ръка.

Домакините можеха бързо да изравнят, когато в 34-ата минута Том стреля опасно, но Голас изби. Четири минути по-късно и Спас Делев бе близо до попадене, но шутът му профуча покрай гредата. Секунди след тази ситуация Иса също можеше да възстанови равенството, но от малък ъгъл не намери целта.

В 41-ата минута последва нов шут към вратата на канарчетата на Том, който излезе в аут.

В заключителните секунди на първата част отлично двойно подаване изведе Спас Делев сам срещу Голас, но нападателят стреля в тялото на вратаря. При тази ситуация страничният рефер вдигна флага за засада, но такава категорично нямаше.

След почивката натискът на заралии намаля, но все пак в 62-ата минута те успяха да изравнят. Това стори резервата Георги Андонов, вкарал във вратарския ъгъл след изпълнение на фуал пред границата на наказателното поле. Отсъденото нарушение обаче бе доста спорно и предизвика недоволството на жълто-черните.

В 81-ата минута Елиаш можеше да вкара втори гол за своя тим, но Голас спаси. Малко по-късно последва центриране от корнер и удар с глава на Божилов, който отново попадна в ръцете на стража на Ботев.

Старозагорският тим не се предаде до последните секунди на двубоя и в даденото от рефера продължение имаше отличен шанс да "грабне" трите точки. Исмаил Иса намери великолепно Божилов, който се хвърли на шпагат и отправи коварен удар, но той се отби в дясната греда и лиши Берое от възможността да измести Левски от второто място в класирането на "А" група.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ)

БЕРОЕ: Макенджиев, И. Иванов, Василев,  Пенев, Ахмед, Сърмов, Том, Елиаш, Зехиров, Делев, Иса

БОТЕВ: Голас, Христов, Терзиев, Гамаков, Ощипко, Старокин, Юсеин, Васев, Кифуети, Нелсън, Милев

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Вихрен Манев