Черно море се дъни на "Тича" - Кокала за малко не наби рефери заради дузпа (видео)

Черно море продължава с неубедителното си представяне през пролетта, след като днес моряците завършиха 1:1 с Монтана на "Тича" в мач от 24-ия кръг на "А" група. Гостите откриха резултата чрез Асен Георгиев (50), а Стенио изравни.

Домакините можеха да осъществят и пълен обрат, но в 80-ата минута Георги Илиев пропусна дузпа, отсъдена за изключително спорно нарушение. Ситуацията изкара извън релси наставника на Монтана Емил Велев, който малко по-късно нахлу на терена да поиска обяснение от главния рефер Мартин Стоименов. Това му коства изгонването. Докато се прибираше, специалистът се спречка и с четвъртия съдия.

Въпреки демонстрираната добра игра през пролетния полусезон, съставът на Монтана закръгли серията си без победи в "А" група на 10 мача.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 15-ата минута, когато Иван Коконов вкара във вратата на моряците, но голът му бе отменен от страничния съдия заради засада.

Преди това Курьор стреля, но Христо Иванов изби. В 22-ата минута стражът на Монтана отново се намеси добре, спасявайки удар с глава на Курьор. Секунди по-късно гостите като по чудо не откриха резултата. Иван Стоянов центрира към Атанас Илиев, който отправи изстрел с глава, но Китанов изби в корнер.

След половин час игра Монтана отново бе близо до попадение. Илиев изведе Стоянов в наказателното поле, но бившият футболист на ЦСКА и Лудогорец шутира над вратата.

Добрата игра на гостите се материализира пет минути след почивката, когато Стоянов центрира от корнер на първата греда, където Асен Георгиев я засече с глава в обратния ъгъл - 1:0 за Монтана.

Радостта на футболистите на Емил Велев не бе дълга, тъй като в 54-ата минута Черно море изравни. Това стори Стенио, реализирал с глава след центриране на Георги Илиев от ъглов удар.

След изравнителния гол моряците натиснаха своя противник, но първо Райков стреля слабо с глава от 5-6 метра и Иванов улови, а в 68-ата минута силен шут на Михаил Венков профуча над напречната греда.

В 80-ата минута реферът Мартин Стоименов даде доста спорна дузпа в полза на моряците. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Георги Илиев, но шутът му бе спасен от Иванов.

До края на срещата и двата отбора имаха положения за втори гол. Най-близо до попадение бе резервата на гостите Здравко Лазаров, който в заключителните секунди на срещата опита прехвърлящ удар от 35 метра, който за късмет на Черно море мина на сантиметри покрай дясната греда.

ЧЕРНО МОРЕ - МОНТАНА 1:1