Хетафе се спаси от поредна загуба с хикс срещу Севиля (видео)

Отборът на Хетафе се спаси от осма поредна загуба, след като се добра до равенство 1:1 в домакинството си на Севиля от 28-ия кръг в Примера дивисион. Мадридчани бяха в неприятна серия преди този мач, но този път показаха характер и се пребориха поне за точка на своя "Колизеум Алфонсо Перес".

Гостите от Севиля първи взеха преднина в мача в 80-ата минута, когато Евер Банега бе точен от пряк-свободен удар. В 86-ата минута обаче домакините възстановиха равенството. При едно центриране от корнер Емилиано Веласкес се оказа най-съобразителен и отблизо заби топката във вратата за 1:1.

Така Хетафе събра актив от 27 точки и заема 16-ото място в класирането. Севиля пък е с 45 точки на 5-ото място.