Наполи отново включи на скорост и застигна Юве (видео)

Наполи отново включи на скорост и се върна на победния път. Тази вечер неаполитанците надиграха с 3:1 Киево в домакинството си от 28-ия кръг в Серия "А" и по този начин спряха серията си от 5 поредни мача без победа във всички турнири. Освен това "небесносините" притиснаха водача в класирането Ювентус, като се изравниха по точки на върха на таблицата, макар "бианконерите" да имат мач по-малко. Никола Ригони откри резултата за Киево още във 2-ата минута, но Гонсало Игуаин в 6-ата, Влад Кирикеш в 38-ата и Хосе Кайехон в 70-ата минута донесоха успеха на домакините на "Сан Паоло".

Мачът започна доста шокиращо за неаполитанците. Още във 2-ата минута Влад Кирикеш направи груба грешка пред наказателното поле и позволи на Никола Ригони да му отнеме и с бомбен удар да открие резултата в полза на Киево - 0:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка и в 6-ата минута Наполи се върна в мача. Фаузи Гулам напредна отляво и пусна към Гонсало Игуаин, който засече кълбото в мрежата за 1:1.

В следващите минути Наполи тотално пое контрола над мача и зареди атака след атака към противниковата врата. В 13-ата минута Давид Лопес отправи опасен далечен удар. След това Гулам отново центрира за Игуаин, който този път стреля покрай вратата. Последваха два пропуска на Хосе Кайехон в 23-ата и 26-ата минута, първо с глава отблизо, а след това излезе очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. Игуаин също имаше два добри шанса, като в 30-ата минута отправи слаб удар във вратаря, а три по-късно от воле стреля над вратата.

Играчите на Киево бяха притиснати в своята половина, но в 21-ата минута за малко отново да поведат в резултата. Дарио Дайнели изскочи зад защитата и нацели греда, но се оказа, че е бил и в засада.

В 38-ата минута обаче Наполи очаквано излезе напред. Жоржиньо центрира в наказателното поле, където Влад Кирикеш се реваншира за грешката си в началото и отблизо с глава простреля вратата на съперника за 2:1. Две минути по-късно Лоренцо Инсиние направи непростим пропуск от добра позиция, а минута преди края на полувремето и Гулам отправи бомбен удар, който бе спасен по прекрасен начин от Албано Бисари.

Втората част започна с положение за Киево, но гостите не се възползваха като Кастро пропусна отблизо. Наполи обаче бързо взе нещата в свои ръце и в 58-ата минута Инсиние отправи опасен далечен удар, а след това в 65-ата минута Игуаин отправи страхотен изстрел, който бе спасен от Бисари, а след това и гредата помогна да не се стигне до гол във вратата на "летящите магаренца".

В 70-ата минута "небесносините" окончателно решиха всичко в своя полза. Алан Маркес центрира за Кайехон, който отблизо засече кълбото в мрежата за 3:1.

Четири минути по-късно Киево бе близо до намаляване на резултата, но изстрел на Рикардо Меджорини рикошира в защитник и премина опасно близо до гредата. В 79-ата минута пък Игуаин имаше нов шанс за гол, но изстрелът му отново не намери очертанията на вратата.

В крайна сметка Наполи засулжено се поздрави с успеха и събра актив от 61 точки, като се изравни с Ювентус и дори временно оглави класирането. Киево пък остава на 10-ото място с 34 точки.