Виляреал със сериозна домакинска издънка

Твърдо стъпилият на четвърта позиция тим на Виляреал загуби у дома с 0:1 от борещия се за оцеляване Лас Палмас в дуел от 28-ия кръг на испанското първенство. Публиката на "Ел Мадригал" видя само едно попадение, и то във вратата на своя тим. Давид Гарсия се разписа в 29-ата минута.

През първата част гостите от "Гран Канария" играха по-силно и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина. Нили печелеше убедително двубоя с левия бек Адриан Марин. В 29-ата минута островитяните изпълниха късо корнер, а Давид Гарсия отбеляза с глава. В 26-ата Роберто Солдадо пропусна най-добрия шанс за "подводницата" през първата част след страхотен пас на Марин.

И през второто полувреме тимът на Марселино Гарсия Торал трудно създаваше положения пред Хави Варас. Марио Гаспар не беше точен с изстрел в 47-ата минута. Вилиан Жозе отправи опасен удар в 55-ата. В 74-ата резервата Седрик Бакамбю за мъничко не достигна до топката след пас от крака на Денис Суарес. Три минути по-късно Бакамбю шутира извън целта след центриране на Суарес. В 86-ата Серхио Араухо пропусна да предреши спора с втори гол. В 89-ата Варас изби с майсторство опасен изстрел на Денис Суарес.

В четвъртък "жълтите" излизат срещу Атлетик Билбао в първи 1/8-финал от Лига Европа.

Снимка: "Марка"