Нова грешка на ПСЖ (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа втори пореден мач без победа в Лига 1. Парижани не успяха да надделеят при домакинството си на Монпелие в мач от 29-ия кръг на шампионата. Наставникът на ПСЖ Лоран Блан даде шанс на част от резервите на тима, но те не оправдаха очакванията и не успяха да намерят верния път към вратата на Лоран Пионие. Още в самото начало на мача Единсон Кавани можеше да вкара, но бе спрян от гредата. В средата на втората част пък съдията Тони Шапрон можеше да отсъди дузпа в полза на парижани, след като Риад Будебуз спъна Бенжамен Стамбули в наказателното поле, но арбитърът не отсъди нищо. В края на мача пък влезлият като резерва Златан Ибрахимович можеше да донесе късен успех на домакините, но ударът му бе париран от вратаря.

Така след като преди седмица ПСЖ записа първа загуба в шампионата - 1:2 от Лион, днес тимът на Лоран Блан записа пето равенство. Въпреки това авансът на тима на върха на класирането е повече от комфортен - 23 точки. Монпелие от своя страна е на 14-о място с 36 точки.