Ботев (Враца) писа шестица на Ювентус (Малчика), Спасов с нов хеттрик

Над 1000 зрители приветстваха изразителната победа на врачани над тима от плевенското село Малчика, която можеше и да е по-внушителна, ако не бяха пропуските на възпитаниците на Николай Тодоров-Кайзера, а два пъти и гредите спасиха вратаря на гостите Димитър Височков след удари на Христо Спасов. Всъщност Спасов вкара във втори пореден мач хеттрик за "Ботев", два пъти се разписа Венци Иванов, а един гол за домакинското 6:0 добави третият от "атомното" нападение на врачани - Тодор Чаворски.

Двубоят започна с натиск на домакините, които откриха резултата още в 5-та мин., когато Чаворски опъна мчрежата за 1:0. До средата на полувремето, когато падна и второто попдение, пред мрежата на вратаря Височков приличаше на стрелбище. В 10-та мин. Христо Спасов с пета уцели гредата. Минута по-късно бранители на "Юве" пожертвователно избиха топовни удари на Чаворски и Венци Иванов. В 14-та мин. Височков едва изби топовен удар на Чаворски, а в 19-та мин. вратарят улови воле на Анатоли Тодоров до лявата гледа. В 21-та мин. обаче стана 2:0: Милена Василев беше оставен непокрит, а ударът му беше избит от бранител, топката попадна у Христо Спасов, който безмилостно вкара за 2:0. В 36-та мин. Спасов беше покосен от Генов в пеналта, а реферът Даниел Иванов отсъди дузпа. Венци Иванов хладнокръвно изпрати вратаря в обратния ъгъл за 3:0. Секунди преди последния сигнал за първото полувреме Спасов нацели дясната греда, засичайки прострелно центриране на Чаворски.

След почивката врачани намалиха натиска пред вратата на гостите, но вкараха още 3 пъти в мрежата им. Между 55-та и 57-та мин. Спасов оформи своя хеттрик за 5:0, а последния "пирон" заби Венци Иванов в 79-та мин. за крайното 6:0.

Гостите стигнаха веднъж до вратата на Иван Иванов, но капитанът им Владислав Кинчев от 3 метра би над вратата.

След изразителната победа "Ботев" има вече 45 точки на върха и с голова разлика от 59:9 чака следващия си противник. След седмица врачани гостуват на "Кариана".

БОТЕВ: Ив.Иванов, Р.Куанг /61 Л.Петров, 70 Д.Борисов/, Г.Павлов, Д.Генов, Г.Иванов /к/, Ил.Илиев, М.Василев /56 Ив.Цветанов/, Ан.Тодоров, Хр.Спасов, В.Иванов, Т.Чаворски.

ЮВЕНТУС:
Д.Височков, В.Антонов,Л.Йозов, К.Малинов, Цв.Пачевски, Вл.Кинчев /к/, Н.Генов /77 В.Иванов/, Т.Минков /60 М.Михайлов/, С.Стефанов, Св.Бърканичков /85 Кр.Коев/, Ив.Дюлгеров

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Чаворски /5/, 2:0 Спасов /21/, 3:0 В.Иванов 37-дузпа/, 5:0 Спасов /55 и 57/, 6:0 В.Иванов /79/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Даниел Иванов /Видин/
СТАДИОН: "Христо Ботев" /Враца/ - 1 000 зрители.