Реал и Кристиано се ядосаха и наредиха гол след гол (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид съсипа със 7:1 гостуващия Селта в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. През първото полувреме публиката на "Сантиаго Бернабеу" видя равностоен мач със силна игра на гостите от Виго. Пепе реализира в 41-ата минута, а след почивката последва голов рецитал най-вече на Кристиано Роналдо. Португалецът наниза четири попадения (50, 58, 64 и 76), а към шоуто се присъединиха Хесе Родригес (77) и Гарет Бейл (81). Яго Аспас вкара почетно в 62-ата минута. Роналдо задмина Луис Суарес в спора за "Пичичи", а същевременно изпревари Телмо Сара и вече е вторият най-добър реализатор в историята на Примера дивисион с 252 гола. Пред него е само Лионел Меси, който наскоро отбеляза попадение номер 300 в шампионата.

Иско, Каземиро и Матео Ковачич оформиха триото в средната линия. Лукас Васкес и Борха Майорал пък отново получиха доверието на Зинедин Зидан да партнират в атака на Кристиано Роналдо. Едуардо Берицо реши да заложи на резервния вратар Рубен Бланко, а Яго Аспас поведе нападението вместо Джон Гуидети.

Реал Мадрид - Селта Гостите от "Балаидос" стъпиха със самочувствие на тревата и наложиха своя стил на технични и продължителни подавания. В третата минута Даниел Вас не съумя да овладее добър извеждащ пас. В осмата Аспас не се отскубна от двамата централни бранители при подобно положение. При следващата атака Данило намери Кристиано, той навлезе в наказателното поле, ала Джони действа много точно с шпагат.

В 14-ата "небесносините" изпуснаха страхотна възможност за гол. Аспас беше забравен и стреля необезпокоявано с глава, топката се отби около сглобката, а при добавката нападателят намери тялото на Кейлор Навас. В 20-ата Роналдо шутира силно от 20 метра - Рубен Бланко не рискува и изби. Минутка по-късно Иско овладя на шест метра от голлинията, но не намери път към мрежата, след като Рубен се справи със ситуацията.

Реал Мадрид - Селта - 7:1 В 24-ата Серхио Рамос сбърка, а Аспас опита далечен прехвърлящ удар, който не се получи. В 39-ата Роналдо поиска дузпа след спорен въздушен дуел със Сержи Гомес. В 40-ата Бланко показа рефлекс след удар с глава на Каземиро. Стражът на галиския тим обаче беше безпомощен при последвалия корнер. Пепе стреля с глава от точката на дузпата, насочвайки много близо до гредата - 1:0. В 44-ата Ореяна получи страхотен шанс да изравни от 20-метров фал, ала спечели само корнер.

След почивката тимът на Зизу излезе сякаш да смачка съперника и го направи с истинска мощ. Момчетата на Тото Берицо не излязоха от своята половина около четвърт час и получиха нови два гола. В 50-ата минута Роналдо отбеляза великолепен гол след мощен удар от 24 метра, след който топката прехвърли Рубен Бланко. В 52-ата Лукас Васкес пропусна на втората греда, но след вдигнат флаг за засада.

Реал Мадрид - Селта - 7:1 В 58-ата Кристиано напомни, че умее да изпълнява по прекрасен начин преки свободни удари. Португалецът вдигна топката над стената и не остави шансове за стража, като топката влезе под гредата. Едва стотина секунди по-късно CR7 реши отново да шутира от малко по-далечна дистанция, ударът се получи, но Рубен успя да се намеси, а и напречната греда му помогна.

В 62-ата Селта успя да вкара след далечно подаване зад защитата. Аспас се измъкна от Рамос и Пепе и много технично копна над Навас - 3:1. Това попадение не смути Реал, а им даде тласък за още голове. В 64-ата "лос меренгес" матираха защитата с чудесна колективна акция, приключила с пас по земя на Иско и насочване отблизо на Роналдо.

Реал Мадрид - Селта - 7:1 В 76-ата номер 7 вкара своя гол номер 4 в срещата и общо номер 27 в Ла Лига. Той изскочи непокрит при ъглов удар и с глава не прости на вратаря. Само минута по-късно резервата Хесе Родригес се разходи сред отбраната и с нисък удар от десет метра отбеляза своя гол. В 81-ата появилият след възстановяване от травма Гарет Бейл също се разписа. Уелсецът получи достатъчна свобода при скоростна акция и с диагонален удар по земята успя да вкара след рикошет в гредата - 7:1.

Избухването на Реал Мадрид след почивката ще даде на "белите" самочувствие преди реванша с Рома в Шампионската лига. Временно столичани се доближиха на девет точки от лидера Барселона, който утре гостува на Ейбар. Статистиците пък изчислиха, че Роналдо се е нуждаел с 62 мача по-малко, за да надвие дългогодишния рекорд на Телмо Сара от 251 гола в Ла Лига.