Кузманов отстъпи в пет сета за "Купа Дейвис"

Турция поведе с 1:0 победи срещу България след първия сингъл от двубоя от група II в зона Европа/Африка за "Купа Дейвис" неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Джем Илкел даде аванс на домакините след успех над Димитър Кузманов в оспорван мач със 7:6 (4), 1:6, 6:4, 1:6, 7:5 след 3:12 часа игра.

В първия сет се игра без пробиви и се стигна до тайбрек. В него Илкен поведе с 5:2 и спечели със 7:4 точки. В началото на втората част двамата си размениха по-един пробив, но след 1:1 Кузманов взе пет поредни гейма и изравни резултат. Представителят на домакините направи пробив още в първия гейм, който се оказа достатъчен, за да спечели третия сет. Кузманов игра силно в четвъртата част и даде само един гейм на съперника си, за да изравни резултата за втори път. В решителния пети сет се игра без пробиви до 12-ия гейм, когато Илхан взе подаването на българина и спечели мача.

Във втория сингъл за деня Марсел Илхан излиза срещу Александър Лазаров по-късно днес.