Стеф Къри и Голдън Стейт изравниха рекорд на Чикаго, резултати от НБА

Стеф Къри отбеляза 33 точки при завръщането си в игра от лечение на травма в глезена, а Голдън Стейт победи със 121:106 Оклахома Сити и изравни рекорд на Чикаго в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Уориърс спечелиха за 44-и път поред у дома през редовния сезон, а Булс направиха това в ерата на Майкъл Джордан от 30-и март 1995-а година до 4-и април 1996-а.

"Това е феноменално постижение и служи като комплимент за свършената работа на целия отбор - играчи, треньори и фенове, разбира се. Те създават прекрасна атмосфера във всяко домакинство и ни предоставят истинско предимство в собствената ни зала", каза миналогодишният най-добър играч в НБА Стеф Къри.

Само преди пет дни Къри подобри рекорда за вкарани тройки през сезона в залата на Оклахома Сити, а в четвъртък вечер лидерът на Голдън Стейт вкара 5 от 15 изстрела от далечно разстояние. Самият клуб пък се е запътил към друг рекорд, който Чикаго постави именно в сезона с продължителната серия от успешни домакински мачове. Булс спечелиха общо 72 мача за състезателната година, а третата поредна победа срещу Оклахома Сити оставя Голдън Стейт с 55 успеха.

Кевин Дюрант отбеляза 32 точки, а Ръсъл Уестбруук и Серж Ибака завършиха съответно с 22 и 20 за гостите от Оклахома Сити, които загубиха шести мач от общо осем след паузата за звездния уикенд в НБА. Тъндър обаче остава лидер в Северозападната дивизия с баланс от 42 победи и 20 загуби, докато Портланд е втори с 33 срещу 29.

Сан Антонио остана на три победи от Оклахома Сити в класирането на Западната конференция след успех с 94:86 срещу Ню Орлиънс в друг мач от програмата на НБА. Кауи Ленърд изнесе поредния си страхотен мач за Спърс, завършвайки с 30 точки, 11 спечелени борби и важна тройка в последната минута на срещата.