Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Славия превзе Пловдив с гол на руснак (видео)

Отборът на Славия взе три точки при гостуването си на Ботев (Пловдив) от 23-ия кръг на "А" група. "Белите" стигнаха до успеха с минималното 1:0, благодарение на попадение на руския талант Сердер Сердеров, който се разписа в началото на втората част.

Отбраната на столичани, ръководена от ветерана Георги Петков на вратата, все още не е допуснала гол в мрежата си от началото на втората част на шампионата. Освен това "белите" са в серия от шест мача в първенството без попадение във вратата си, ако се вземат предвид и последните три мача от есенния дял. Така последното попадение в мрежата на тима датира от 29 ноември 2015 година, когато тимът загуби с 0:2 от Левски. Младият Стефан Велков пък в пореден мач, в синхрон с Димитър Пиргов, демонстрира отлична игра в защита и тропа на вратата на националния отбор.

Наставникът на "канарчетата" Николай Костов бе направил една промяна в състава си в сравнение с предишния мач - 2:2 при визитата на Пирин. На мястото на Рахави Кифуети като титуляр по лявото крило започна Божидар Васев.

След нулевото равенство с Берое за гостите Александър Тарханов замени Мартин Дечев с Абуд Омар, който стана първият кениец, който играе по родните терени. Освен това Дуде Догала действаше на мястото на Донел Муканза.

Двубоят започна с изпълнение на химна на България в чест на националния празник 3 март. През първата част властваше битката на терена, което бе причината съдията Никола Попов да покаже цели пет жълти картона за полувремето. Чистите положения пред двете врати почти липсваха, като най-спорният момент дойде в средата на частта, когато Цветомир Панов спъна Грегъри Нелсън около границата на наказателното поле на Славия. Реферът отсъди фаул, но повторенията показаха, че нарушението бе вътре в полето и можеше да бъде дадена дузпа в полза на "канарчетата".

В началото на втората част Славия откри резултата. Борислав Балджийски се освободи от защитник и центрира отлично към Сердер Сердеров, който с глава от малкото наказателно поле прати топката във вратата между краката на стража Голас. В 63-ата минута "белите" можеха да стигнат до втори гол, но Ивайло Димитров пропусна сам срещу вратаря. В ответната атака пък Наско Милев бе близо до изравняване, но ударът му с глава бе спасен от Георги Петков. Малко по-късно отново младият нападател можеше да изравни, но ударът малко зад границата на вратарското поле бе париран от ветерана на вратата на "белите".

До края на двубоя домакините опитаха да наложат още по-сериозен териториален натиск, който да им донесе поне изравняване, но отбраната на "белите" действаше стабилно. В самия край на мача пък домакините останаха с човек по-малко, след като Лъчезар Балтанов получи втори жълт картон.

По този начин Славия продължава да мечтае за европейските клубни турнири. "Белите" се изравниха с Левски на второ място в класирането с 35 точки, но "сините" са с мач по-малко. Ботев пък с 24 на шеста позиция.