Севиля с минимален успех над Ейбар (видео)

Отборът на Севиля продължава да се бори за челните позиции в Примера след домакинска победа с 1:0 над смелите момчета от Ейбар в среща от 27-ия кръг. Фернандо Йоренте вкара единствения гол в 11-ата минута. С успеха тимът на Умай Емери стъпи твърдо на петото място, ала е на цели девет точки от четвъртия Виляреал.

В 11-ата Михаел Крон-Дели центрира към Фернандо Йоренте, който успя да се разпише от малкото наказателното поле - 1:0. В 23-ата Беноа Тремулинас центрира към бившия испански национал, който не насочи точно с глава. Две минути по-късно Гонсало Ескаланте стреля, а Серхио Рико изби в корнер. В 43-ата Крон-Дели не беше прецизен с шута.

След почивката и двата тима имаха чисти положения, ала ги пропиляха. В 64-ата Мариано изпревари Ескаланте, който беше готов да добави в мрежата. В 71-ата Асиер Риесго изби след опасен удар на Даниел Карисо. Минута по-късно стражът на баските се справи очи в очи с Евер Банега. Най-големият пропуск направи Серхи Енрик в 84-ата минута. Нападателят на "синьо-червените" преодоля вратаря Рико и на празна врата стреля неточно. В 88-ата Лийо получи втори жълт картон, а в добавеното време на двубоя Крон-Дели нацели греда.

Снимка: "Марка"