Валенсия обърна Малага след куриозно скандален автогол (видео)

Отборът на Валенсия спечели с 2:1 гостуването си на Малага в двубой от 27-ия кръг. Дуйе Чоп изведе андалусците с гол в 14-ата минута. В 41-ата Карлос Камени си вкара любопитен автогол, но повторенията показаха, че е настъпен от Денис Черишев, което остава незабелязано от реферите. Самият Черишев реализира в 50-ата минута, за да оформи обрата.

В 14-ата минута Дуйе Чоп вкара страхотно попадение с насочване към сглобката, след като преди това Хуанпи загуби топката. Диего Алвеш нямаше какво да стори. В 41-ата Карлос Камени изравни с автогол след първоначално необяснима игра с ръка. Камерунският страж скочи назад и боксира топката в собствената си мрежа, като зад него стояха играчи на Малага. На повторенията се видя, че има нарушение срещу авфриканеца. В крайна сметка тимът на Гари Невил успя да изравни по доста щастлив начин.

В началото на втората част Черишев отбеляза за 1:2 след страхотен извеждащ пас на Андре Гомеш. Преотстъпеният от Реал Мадрид се справи с Камени сам срещу него. В 61-ата малко не достигна на Черишев да вкара нов гол след пас на Пако Алкасер. В 66-ата треньорът на малагийци Хави Грасия беше изгонен за невъздържани реакции. До края на мача съставът от Коста дел Сол не създаде реално голово положение.

Снимка: "Марка"