Головият звяр Адурис захапа три пъти (видео)

Отборът на Атлетик Билбао разби с 4:1 гостуващия Депортиво Ла Коруня в среща от междинния 27-и кръг. 35-годишният Ариц Адурис реализира хеттрик (36, 53 и 60) и вече има цели 30 попадения във всички турнири. Баският голов терминатор продължава да пише история с фланелката на "лъвовете". Икер Муниан (13) и Ориол Риера (50) отбелязаха другите попадения.

37-годишният Стипе Плетикоса дебютира на вратата на галиския тим и инкасира два гола през първата част. Още в третата минута хърватският страж трябваше да се намесва с крак при възможност пред Адурис. В 13-ата Икер Муниаин продължи към Оскар де Маркос, десният бек центрира към втората греда, където Раул Гарсия спечели дуела с Лауре и сервира топката пред голлинията за Муниаин. Натискът на "лъвовете" донесе втори гол малко преди почивката. В 36-ата минута Бенят Ечебария намери Маркел Сусаета, който чукна към устремения Адурис, а за 35-годишния голаджия беше лесно да протегне крак и да вкара.

В 50-ата Ориол Риера върна един гол: Лукас Перес овладя дълъг пас, при който Горка Ираисос излезе и се върна назад, а "деветката" отбеляза пред голлинията. Само три минути по-късно Сусаета центрира на втората греда, където Адурис вкара с глава. В 60-ата отново Суса се включи отдясно, Педро Москера не изчисти добре, Адурис си нагласи топката и вкара превъзходен гол от въздуха - 4:1.

Снимка: "Марка"