Борусия (Д) подгони Байерн с победа над разколебания Дармщат (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) постигна четвърта поредна победа в Бундеслигата, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на Дармщат 98, за когото това бе трето поражение в последните четири двубоя. Възпитаниците на Томас Тухел бяха безапелационни срещу новака и с голове на Адриан Рамос няколко минути преди почивката и на Ерик Дурм в началото на втората част прибраха трите точки. Успехът доближи Борусия само на пет точки от лидера Байерн (Мюнхен), който днес изненадващо се срина у дома срещу Майнц 05.

Домакините бяха по-активният отбор преди почивката, но Вагнер изпусна най-чистата ситуация пред вратата на Роман Вайденфелер. В 38-ата минута обаче тимът на Борусия бе този, който нанесе първия удар. Гонсало Кастро центрира в наказателното поле, където Пиер-Емерик Обамеянг с глава пробва рефлексите на Кристиан Матениа. Вратарят се справи с опасния удар, но бе напълно безпомощен при добавката на другия нападател в състава на "жълто-черните" Адриан Рамос, който откри резултата. Така Борусия се прибра на полувреме с гол аванс.

Само седем минути след подновяването на играта за втората част гостите нанесоха втори и оказал се съкрушителен удар по самочувствието на съперника. Отново изигралият силен мач Гонсало Кастро бе в основата на попадението за своя отбор, извеждайки Ерик Дурм на отлична позиция с много точен пас. Останал сам срещу вратаря на около осем метра от голлинията за халфа на гостите не бе проблем да удвои аванса на своя отбор. Само минута по-късно гостите можеха да отбележат и трето попадение, но този път Обамеянг пропусна. Това обаче можеше да се отрази само на крайния изход от мача, тъй като гостите вече бяха успели да пречупят тима на Дармщат, който до края на двубоя така и не отправи повече опасности към вратата на Вайденфелер.

С победата Борусия събра актив от 57 точки и вече диша във врата на лидера Байерн (Мюнхен), който има пет точки аванс. Дармщат пък вече е само на две точки от зоната на плейофите, след като има 25 точки на сметката си, но само една от тях е била спечелена в последните четири кръга.