Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Юве си поигра с огъня, но се промъкна на финал след драма с дузпи (видео + галерия)

Ювентус се промъкна на финал за Купата на Италия. "Старата госпожа" загуби с 0:3 в реванша с Интер и се наложи дузпи да решат изхода на сблъсъка. Там обаче торинци показаха по-здрави нерви и се класираха напред в турнира. Интер пък изигра супер мач и може много да съжалява, че отпада от надпреварата по този начин. В редовното време Марсело Брозович вкара два гола в 17-ата и 82-ата минута от дузпа, а още един добави Иван Перишич в 49-ата минута. Така резултатът от двата мача стана 3:3 и се наложи да се играят продължения. В тях не паднаха голове, а при дузпите "бианконерите" бяха хладнокръвни и се наложиха с 5:3.
Дузпи пратиха Юве на финал, Интер бе на крачка от сензацията
Ювентус очевидно бе подценил мача и заложи на много от резервните си играчи, като това изигра лоша шега на гостите. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Интер. Домакините нямаха избор освен да атакуват и в 10-ата минута Иван Перишич отправи далечен, но слаб и неточен удар. В 17-ата минута обаче "нерадзурите" стигнаха до откриване на резултата. Ернанес сгреши при изнасянето на топката и позволи на Гари Медел да му отнеме пред наказателното поле и да подаде на Марсело Брозович, който с прецизен удар прати кълбото в мрежата за 1:0. В ситуацията обаче останаха съмнения за нарушение на Медел.

Този гол ощи повече вдъхнови Интер и в 25-ата минута играчите в синьо-черно организираха бърза контраатака завършила с удар на Адем Ляич, като топката се отби от напречната греда. В 44-ата минута сърбинът имаше още един шанс да обстрелва вратата на Нето и кълбото профуча опасно близо до гредата.
По-добрата игра на домакините доведе и до втори гол още в началото на второто полувреме. Едер напредна по дясното крило и центрира остро по земя за Иван Перишич, който непокрит отблизо засече за 2:0 и вече наистина върна интригата.

Това попадение най-накрая събуди играчите на Юве, които започнаха да играят доста по-атакуващо и в 54-ата минута Симоне Дзадза можеше да реши всичко в срещата като напредна и стреля, но топката се отби от гредата. Още в ответната атака обаче Ляич бе близо до трети гол за своя тим като отправи коварен удар от границата на наказателното поле и кълбото профуча до гредата.
Интер също не се отказваше от търсенето на решаващия трети гол и в 72-ата минута Д`Амброзио стреля опасно с глава, но отново над вратата. В 82-ата минута обаче Даниеле Ругани извърши нарушение срещу Перишич в наказателното поле и съдията даде дузпа за гостите. Брозович стреля от бялата точка и Нето хвана ъгъла, но топката мина под плонжа му за 3:0. В 90-ата минута пък само страхотната намеса на Нето след изстрел отблизо на Перишич попречи да се стигне до четвърти гол във вратата му.
Така се стигна до продължения, където Ювентус бе отборът, който повече търсеше решаващия гол. Първо обаче Интер имаше страхотен шанс в 94-ата минута, когато Перишич стреля с глава, но Нето улови. След това обаче Симоне Дзадза на два пъти излизаше на прекрасни позиции, но ударите му минаваха до гредата. В 107-ата минута след центриране от корнер Пол Погба стреля от воле, но и той не намери очертанията на вратата. В последната минута пък Хуан Пабло Карисо спаси отбора си като на два пъти не позволи на Алваро Мората да отбележи отблизо.
В крайна сметка дузпите трябваше да решат крайния победител. Там всички играчи на Юве вкараха от бялата точка, докато единствено Родриго Паласио пропусна за Интер, но това се оказа решаващо и "старата госпожа" се класира на финал, където ще срещне Милан на 21 май на "Олимпико" в Рим.