Атлетико Мадрид поддържа интригата в Примера с класика (видео)

Атлетико Мадрид записа убедителна победа с класическото 3:0 над Реал Сосиедад в първия двубой от 27-ия кръг в Примера дивисион. По този начин "дюшекчиите" поне донякъде запазиха интригата за титлата като се доближиха на 5 точки зад лидера Барселона, който обаче тепърва има да играе своя мач от кръга. Автогол на Диего Рейес в 8-ата минута, и попадения на Саул в 46-ата и Антоан Гризман от дузпа в 61-ата минута донесоха успеха на домакините на "Висенте Калдерон".

Срещата започна повече от добре за мадридчани и в 8-ата минута Саул центрира остро в наказателното поле, където Рейес си вкара автогол за 1:0. След това в 14-ата минута Хуанфарн направи пропуск от добра позиция, а в 29-ата минута Гризман отправи хубав удар, който бе спасен от вратаря на гостите.

В началото на втората част логичното се случи и домакините удвоиха преднината си. Защитниците на Реал сгрешиха при изнасянето на топката и Лусиано Вието се възползва да напредне в казазателното поле и да върне за Саул, който без проблем направи резултата 2:0.

В 61-ата минута Антоан Гризман си изработи дузпа, която сам реализира, за да доведе нещата до класическото 3:0 в полза на своя тим.

След това "дюшекчиите" видимо се отпуснаха и позволиха на съперника да създаде няколко възможности за гол, като в 65-ата минута Джонатас удари и греда за гостите. Малко преди края на мача обаче столичани можеха да направят победата си и още по-уедителна, но техен гол бе отменен заради засада.

Така Атлетико Мадрид запазва второто си място в класирането с 61 точки, докато Реал Сосиедад записа първа загуба от шест мача насам и остава на 9-ото място с 34 точки до момента.