Милан на финал за Купата след 5:0 (видео+галерия)

Отборът на Милан е на финал за Купата на Италия. "Росонерите" надвиха с 5:0 Александрия в среща-реванш от полуфиналите на турнира и с общ резултат 6:0 си гарантираха участие в битката за трофея на "Олимпико" на 21-и май. Първите две попадения на Жереми Менес за сезона и първите два гола на Алесио Романьоли за клуба, както и Марио Балотели донесоха най-голямата победа на тима през този сезон. Завърналият се сред стартовите 11 след 307 дни Менес вкара два гола през първата част и зарадва тифозите на "червено-черните". Френският техничар бе точен в 20-ата и 39-ата минути, докато Романьоли се разписа в 24-ата и 80-ата минути. Балотели пък вкара своя втори гол във вратата на Александрия след този в първата среща в 89-ата минута.

Милан стигна до финал за първи път от 2003 година,  като през последните 13 години загуби четири пъти полуфиналите, които игра срещу Лацио (2004), Рома (2007), Палермо (2011) и Ювентус (2012).
Грандът от Милано ще гони шести трофей в своя 13-и финал. Интересното е, че в 30-годишната ера на Силвио Берлускони само веднъж Купата на Италия е влизала във витрината на клуба - 2003 година.

Другият финалист също ще се реши на "Сан Сиро", където Ювентус гостува утре на Интер. Първата среща завърши 3:0 за шампионите и настоящ носител на трофея.
Милан на финал след 13 години
Тимът от трета дивизия на Италия бе подкрепян от над 13 000 свои тифози с хореография, която гласеше: “От Трино в Торино, от Черано в Милано, всеки пък, за да ти кажа...ОБИЧАМ ТЕ"! Общо по трибуните пък имаше малко под 30 000 зрители.

Михайлович направи няколко промени, като пусна за първи път Менес и Балотели от първата минута заедно. Капитанът Кристиян Абиати пък замени Джанлуиджи Донарума. Де Шильо игра вместо Иняцио Абате, а Андреа Поли започна на мястото на Андреа Бертолачи.

Хонда направи невероятен пропуск в 7-ата минута, когато от три метра на празна врата стреля над горната греда. Японецът бе намерен отлично от Куцка, но стори по-трудното и вместо да прати коженото кълбо в мрежата стреля в аут. В 9-ата минута Абиати спаси вратата си от гол с плонж в краката на Фишналер.Милан на финал след 13 години
В 15-ата минута Ванучи изби хубав удар от воле на Менес. Френският нападател обаче празнуваше пет минути по-късно, когато вкара своя първи гол за този сезон. Хонда го изведе зад защитата, а той майсторски спря топката на гърди и с диагонален удар вкара за 1:0. Голът бе негов първи от 332 дни, тъй като лекуваше няколко травми.

Четири минути след това Романьоли вкара от два метра своя първи гол за "росонерите", като засече в мрежата удар с глава на Куцка.

Хубава атака на "росонерите" завърши с трети гол в 39-ата минута, когато Поли подаде на Менес и той от няколко метра вкара своя втори гол в срещата.

Милан на финал след 13 години Втората част гостите започнаха да играят още по-офанзивно, но няколко пропуска им попречиха да се разпишат заслужено във вратата на Абиати.

Десет минути преди края на редовното време Романьоли отново се разписа. Защитникът бе точен след поредно статично положение, като бе оставен непокрит на задната греда. Карлос Бака, който смени Менес направи страхотен пропуск в 86-ата минута. Пети гол все пак падна във вратата на гостите и той бе дело на Балотели. Голмайсторът бе изведен сам срещу Ванучи и хладнокръвно се разписа секунди преди края за крайното 5:0.

Милан на финал след 13 години Победата бе шеста поред за Милан в турнира през този сезон, който изравни своя рекорд от шест поредни успеха в надпреварата през 1966/1967 година. Играчите на Михайлович се наложиха последователно с 2:0 над Перуджа, 3:1 над Кротоне, 2:0 над Сампдория, 2:1 над Карпи и 1:0 и 5:0 над Александрия, за да играят финал.

Приказката на Александрия приключи след шест поредни успеха преди срещите с "росонерите", като последните три над Палермо (3:2), Дженоа (2:1) и Специя (2:1) като гост. Именно затова спечелиха овациите и на тифозите на Милан след срещата със сърцатата си игра.

МИЛАН - АЛЕКСАНДРИЯ 5:0 (1:0 в първата среща)
1:0 Менес (20)
2:0 Романьоли (24)
3:0 Менес (38)
4:0 Романьоли (80)
5:0 Балотели (89)

МИЛАН (4-4-2): Кристиан Абиати, Матия де Шильго, Кристиан Сапата, Алесио Романьоли, Лука Антонели, Кейсуке Хонда, Андреа Поли, Юрай Куцка (46-Хосе Мари), Джакомо Бонавентура (57-Кевин-Принс Боатенг), Марио Балотели, Жереми Менес (75-Карлос Бака)
Треньор: Синиша Михайлович

АЛЕСАНДРИЯ (4-3-3): Джанмарко Ванучи, Ведран Челяк, Сантиаго Мореро, Алекс Сири, Роберто Сабато, Джанлука Нико, Масимо Ловисо, Симоне Бранка, Мануел Марас, Мануел Фишналер, Йоколано