Рилецо показа Купата и вкара 110 на Черно море

Рилски спортист показа историческата Купа на България на собствената си публика в Самоков, а след това се справи със съпротивата на обезкървения тим на Черно море Порт Варна, печелейки срещу “моряците” с 25 точки разлика - 110:85. Това бе и най-високорезултатният мач за играчите на Росен Барчовски в НБЛ през сезона, след като досегашното върхово постижение бе 104 точки при победата като гост на Черноморец в Бургас.

Самоковци започнаха много силно и още в първата част бяха близо до кота 30, като имаха аванс от 29:21 след 10 минути. През втората част те дори прехвърлиха тази граница, реализирайки 33 точки, за да се стигне до 62:44 на почивката.

Рилецо не свали оборотите през третата четвърт, но този път варненци оказхаа повече съпротива. В крайна сметка след 30 минути баскетбол в “Арена Самоков” домакините имаха аванс от 93:71. През последната част и двата отбора намалиха темпото, за да се стигне до финалното 110:85.

Златин Георгиев и Антъни Гуджино вкараха по 23 точки за победителите. Тристан Кери вкара 13, а Кори Петрос добави 12 и 7 борби.

Капитанът Симеон Илиев впечатли с 28 точки и 10 борби за Черно море. Станислав Цонков добави 18, а Лъчезар Радев - 15.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА 110:85 (29:21, 33:23, 31:27,17:14)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Франк Търнър 8, Златин Георгиев 23, Йордан Бозов, Антъни ГУджино 23, Кори Петров 12 (Дарин Иванов 6, Георги Бързаков 2, Николай Стоянов 7, Тристан Кери 13, Александър Милов 5, Тодор Тодоров 8, Любомир Киров 3)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Ангел Нацкин 9, Станислав Цонков 18, Симеон Илиев 28, Денислав Вутев 2, Лъчезар Радев 15 (Цветомир Куртев 3, Мартин Коцев, Николай Георгиев 2, Венелин Христов 6, Георги Янков 2)